Przedszkole w Niechcicach oficjalnie otwarte (GALERIA)

ePiotrkowRegion Sobota, 03 października 202032 7457
Mimo, że dzieci uczęszczają do nowej placówki już od początku września, to przez względy bezpieczeństwa dopiero w sobotę (03.10) dokonano oficjalnego otwarcia i poświęcenia nowego budynku Przedszkola Samorządowego w Niechcicach. Na otwarciu stawiło się wielu gości i wielu mieszkańców.

Ładuję galerię...

- To placówka, która może pomieścić 125 dzieciaków. Jest jeszcze sporo wolnego miejsca, bo regularnie uczęszcza do przedszkola 72 dzieci - powiedziała nam po otwarciu dyrektorka placówki, Beata Sianos. Jak dodała - dzieciom podoba się nowe miejsce, w którym jest mnóstwo miejsca do zabawy i do nauki. Przedszkole posiada bowiem pięć sal dydaktycznych, w tym jedną do nauki języka angielskiego. Jest sala gimnastyczna i stołówka z kuchnią. Posiłki są przygotowywane na miejscu. Dlatego dzieci chętnie tu przychodzą, a nawet w pierwszych dniach mieliśmy chłopca, który nie chciał z rodzicami wracać do domu - dodała z uśmiechem pani dyrektor.

 

Budynek wybudowano w nieco ponad rok. Choć w połowie budowy pierwszy wykonawca zrezygnował i gmina musiała rozpisać nowy przetarg. To jednak się udało i przedszkole powstało na czas. Kosztowało to ponad 6 milionów złotych.

 

- Pieniądze pochodziły z kasy gminy. A ten wydatek planowaliśmy w budżetach gminnych przez ostatnie trzy lata - powiedział wójt gminy Rozprza, Janusz Jędrzejczyk. - Teraz jednak zapominamy o tych złych momentach, jest czas, by się cieszyć z tego, że budynku mogą korzystać najmłodsi mieszkańcy Niechcic i okolicznych miejscowości - dodał wójt.

 

Na otwarciu przedszkola licznie stawili się mieszkańcy, nie tylko rodzice dzieci tu uczęszczających. Przybyli też samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele władz powiatowych i wojewódzkich, wójtowie sąsiednich gmin. Wszystkich po otwarciu ugoszczono przysmakami przygotowanymi przez kucharki i kucharza z przedszkolnej kuchni. Na zakończenie przewidziano też występ orkiestry "Kasztelania".


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)04.10.2020 09:10

Konkurencja z Gorzkowic, która wymuszała haracze od pracowników dopiero musi mieć nerwy z powodu otwarcia tej placówki

50


Gość 9 ~Gość 9 (Gość)04.10.2020 22:28

Tyle mówi o ograniczaniu mobilności i trzymaniu dystansu społecznego ale jak rozumiem nie dotyczy to polityków, którzy cały czas muszą prowadzić swoje kampanie nawet kosztem zdrowia ludzkiego. Politycy do pracy a nie przecinania wstęg!

50


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)03.10.2020 21:03

niech ktoś policzy ile przepisów sanitarnych tam złamano za jednym zamachem. Budynek nadaje się w pierwszej kolejności do ozonowania o dezynfekcji. To ja odprowadzając dziecko do przedszkola do którego uczęszcza, pomimo, że jestem rodzicem, nie mogę wejść do środka, a tutaj oficjele bez maseczek łażą sobie po budynku.
Ponadto przypominam, że żółta strefa to zgromadzenia do 160 osób i odległości pomiędzy uczestnikami min. 1,5 metra.

83


gość_kk ~gość_kk (Gość)04.10.2020 14:45

A co Zięba tam robi jak żadnych pieniędzy nie załatwił na to przedszkole. Lans tylko

51


Aha ~Aha (Gość)04.10.2020 13:26

Otwarcie odbywało się ma świeżym powietrzu. Skoro wróciliśmy do normalnego życia - odbywają się msze, koncerty, mecze i manifestacje to czemu nie można świętować otwarcia przedszkola? Zanim zaczniecie hejtować otwarcie to doceńcie samą wagę tej inwestycji dla lokalnej społeczności - Niechcice wreszcie mają nowoczesne przedszkole dostosowane do potrzeb małych dzieci. Wszyscy powinniśmy cieszyć się, że gminie udało się wybudować tak potrzebny obiekt.

51


gość_tadek ~gość_tadek (Gość)03.10.2020 15:14

Jaki sympatyczny ministrant z tą wodą.pozdrawiam

40


gość_fdfd ~gość_fdfd (Gość)04.10.2020 10:58

A w kamieński w przedszkolu wysłano mówiła że jest bomba i został.on odczytany dopiero po dwóch dniach JAKA ZAPRACOWANA pracownica sekretariatu narazie wiele osób na utratę życia i zdrowia no i niedopełnienia obowiązków ciekawe ci z tym ,robi prokuratura

11


gość_epi ~gość_epi (Gość)04.10.2020 10:03

Hehe jakiego ministranta mamy w parafii wreszcie

20


gość_tak ~gość_tak (Gość)04.10.2020 09:57

Jak widać dystans i maseczki niektórych nie obowiązują... Co za chory kraj ???????????????

30


gość_lgbt ~gość_lgbt (Gość)03.10.2020 21:55

Marzę aby kiedyś obudzić w kraju gdzie Batmani nie muszą być obecni przy każdej samorządowej uroczystości...

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat