Przedszkolaki zaśpiewały po angielsku

Strefa FM Piątek, 17 maja 20194 4781
Festiwal wiersza i piosenki angielskiej zorganizowano w piątek w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Happy Kids w Piotrkowie. Do udziału zaangażowało się 8 prywatnych przedszkoli i jedno samorządowe. Mali artyści, w dwuosobowych zespołach, prezentowały wybrany utwór w języku angielskim. Na scenie nie zabrakło niecodziennych strojów i ciekawych choreografii.

Ładuję galerię...

- Jest to pierwsza edycja wydarzenia, który odbywa się na terenie naszej placówki. Przede wszystkim zależało nam, aby dzieci mogły się ze sobą poznać, zintegrować i poczuć smak małej rywalizacji. Jednak pamiętajmy, że przede wszystkim miała być to dobra zabawa - mówi Monika Grabowska, członek jury oraz właściciel i dyrektor Niepublicznego Przedszkola Językowego Happy Kids, które było organizatorem wydarzenia.

 

W konkursie udział brały dzieci w wieku 5-6 lat. - Pomysł na festiwal narodził się przede wszystkim z pasji do pracy z dziećmi. Tego typu konkursy to dobra zabawa, ale również nauka i na tym zależało nam najbardziej. Jest to festiwal wiersza i piosenki, jednak na scenie dominowała muzyka - dodaje Katarzyna Szwarc, wicedyrektor placówki.

 

Mimo młodego wieku, dzieci na scenie wykazały się odwagą, a przede wszystkim obyciem z językiem angielskim. - Muszę przyznać, że nauka piosenek nie sprawiła uczestnikom trudności, wszystkie bardzo szybko nauczyły się tekstu. Co więcej, przedszkolaki mają dużo lepszą wymowę niż dzieci, które idą już do szkoły podstawowej. Dużo rzeczy robią spontanicznie, a przede wszystkim się nie wstydzą, dlatego tak dobrze idzie im nauka języka obcego - powiedziała Karolina Kuchta, nauczycielka języka angielskiego.

 

W składzie sędziowskim znalazły się również podopieczne placówki, Zuzia i Zosia. - My rozpoczęłyśmy festiwal, tańcząc do piosenki "Happy", później zasiadłyśmy w jury i oglądałyśmy występy dzieci z innych przedszkoli. Wszyscy bardzo dobrze się spisali, dlatego też każda grupa zajęła pierwsze miejsce - mówiły dziewczynki. 

 

Po rozdaniu nagród dzieci miały czas na wspólną zabawę. 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.05.2019 09:07

Właśnie liczy się zabawa. . Moje dziecko uwielbia te Ciocie. A swoją drogą szkół tańca czy szkół angielskiego jest wiele w Piotrkowie i chyba nie chodzi o kopiowanie pomysłu tylko o dobrą zabawę lub naukę i o nasze dzieci! To nasze dziecko jest ważne w tym wszystkim!

20


gość ~gość (Gość)18.05.2019 08:57

Nie ważne kto, nie ważne jakie przedszkole organizuje festiwal/konkurs i nie ważne kto zaczął. Najważniejsze jest TO, że moje dzieci świetnie się przy tym bawią."

30


gość ~gość (Gość)18.05.2019 00:09

Konkurs to ciekawy pomysł dzieci świetnie się bawią. Prezentują co potrafią. Pozdrawiamy super Panią Kingę, która cudownie dba o nasze dzieci.

10


gość ~gość (Gość)17.05.2019 19:25

Wszystko fajnie. Tylko szkoda że konkurs został ściągnięty po Prywatnym Przedszkolu Magdaleny Jakubiak, gdzie tam już od 8 lat jest taki konkurs. Przykre jest to że nowe przedszkola nie mają swoich pomysłów. Tylko bazują na tym co inni wymyśla.

34


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat