Przedszkolaki rywalizowały w Witowie

Strefa FMRegion Wtorek, 19 czerwca 20180 4467
Biegi w workach, tor przeszkód, rzucanie piłeczką do celu - w takich konkurencjach zmierzyły się dzieciaki z gminy Sulejów podczas I Sportowej Olimpiady Przedszkolaka, która odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Witowie.

Ładuję galerię...

Ponad setka dzieciaków z Poniatowa, Przygłowa, Sulejowa i Witowa zintegrowała się przy wspólnej zabawie. Zmagania odbyły się w kategoriach wiekowych od trzech do sześciu lat. Konkurencje zostały dostosowane do możliwości fizycznych dzieci - trzylatki miały do wykonania tylko jedno zadanie, starszaki kilka.

- Chodziło nam przede wszystkim o wspólną zabawę i integrację, ale sportowe emocje udzieliły się każdemu. Mimo tego, że nagrody i dyplomy mieliśmy przygotowane dla wszystkich, zarówno uczniowie jak i nauczyciele bardzo to przeżywali i pomagali z całych sił - powiedziała Julia Księska, dyrektor Przedszkola w Poniatowie i organizatorka imprezy.

 

Patronat honorowy nad imprezą objął Urząd Miasta w Sulejowie, a Dorota Jankowska, zastępca burmistrza zasiadła w jury. - To wyjątkowe wydarzenie w gminie i dowód na to, że zainteresowanie sportem pojawia się nawet u najmłodszych. Spartakiada odbyła się w niedawno oddanej do użytku pięknej hali sportowej , więc warunki do rywalizacji i zabawy stworzyliśmy świetne. Warto inwestować w młodzież i infrastrukturę dla niej - podkreśliła.

 

Organizatorzy już zapowiadają kolejne edycje imprezy.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat