Przedszkolaki ratują kasztanowce

ePiotrkow Piątek, 10 października 20144 2682
Kasztanowce potrzebują ratunku. Na pomoc pospieszyły piotrkowskie przedszkolaki, które dziś postanowiły zabrać się za porządki w parku im. Jana Pawła II w ramach walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem, który niszczy drzewa.

Ładuję galerię...

- Od kilku lat obserwujemy niestety, że polskie kasztanowce zostały zaatakowane przez motylka, który się nazywa szrotówek kasztanowcowiaczek – niepozorny, malutki, ale bardzo szkodliwy. Kasztanowce mogą za chwilę zniknąć z naszych ulic, bo jeśli nic nie zrobimy, to drzewa same sobie nie poradzą - mówiła na antenie Strefy FM Brygida Płonimska z Prywatnego Przedszkola Magdalena Jakubiak w Piotrkowie.

Dziś o 10.00 ruszyła całoroczna akcja dzieciaków z Piotrkowa. - Kiedy dzieci dowiedziały się, że drzewa chorują, chciały je natychmiast ratować. Liście kasztanowca zaatakowane są przez larwy, mają plamki. Jedną z metod walki ze szrotówkiem jest zgrabienie liści i zutylizowanie ich. Nasze przedszkolaki wykonały dziś symboliczną pracę, czyli grabienie liści w parku, aby pokazać, że ma to sens, a jeśli wykonamy to teraz jesienią, to wiosną populacja tego motylka będzie dużo mniejsza – mówi Brygida Płonimska.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

prosci ludzie ~prosci ludzie (Gość)10.10.2014 15:29

Właśnie dobrze jak dzieciaki wychodzą na spacery i ucza sie akcji Typu ratuj kasztanowce... wtedy ich wyobraźnia sie rozwija...
Służby odpowiedzialne tez sprzątają ale mamy jesien wiec sprzątasz a liscie za toba leca..
" Do Napinaczy, e-hejterow SORY TAKI MAMY KLIMAT" :-)

04


cynik ~cynik (Gość)10.10.2014 12:55

Prawidłowo. Przedszkolaki ,krasnoludki ,smerfy ,gobliny...tylko nie służby za to odpowiedzialne...

41


his. ~his. (Gość)10.10.2014 12:53

Jeśli sie nie mylę ,gdzieś w połowie października miał się rozpocząć remont w tym zaniedbanym miejscu. Ale może się mylę? Proszę więc odpowiednie "czynniki" o sprostowanie.

21


Marcin Marcinranga10.10.2014 12:08

Fajna akcja, jednakże wolał bym żeby te liście zbierali ludzie którzy dostali prace społeczne, lub więźniowie z małymi wyrokami. Niech coś ci ludzie zrobią a nie małe dzieci. W przedszkolu to dzieci powinny chodzić zbierać kasztany żeby robić kasztanowe ludki a nie sprzątać liście.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat