Przedstawiciele PiS i KO apelują o sesję Rady Miasta online

Strefa FM Wtorek, 01 grudnia 202034 3909
Radni Rady Miasta w Piotrkowie reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość chcą by sesje Rady odbywały się on-line i z możliwością dyskutowania nad każdym z punktów przewidzianych w porządku obrad. W tej sprawie apel do przewodniczącego Rady złożył radny PiS Łukasz Janik, a dzień później interpelację opublikowała radna KO Marlena Wężyk - Głowacka.
fot. K. Czapczyk

- Obecnie sesje Rady Miasta odbywają się w trybie korespondencyjnym, więc radni mają tylko i wyłącznie możliwość zagłosowania . My wnioskujemy, aby w czasie pandemii sesje odbywały się w trybie zdalnym, czyli przez internet, żebyśmy mogli porozmawiać o istotnych problemach dla naszego miasta – tłumaczy Łukasz Janik. - Chodzi tu o podwyżkę za śmieci, likwidacja targowiska przy ul. Targowej czy dyskusję na zbliżającej się sesji budżetowej na rok 2021 – wymienia.

 

Łukasz Janik podkreśla, że radni PiS chcą zadać sporo istotnych pytań dotyczących przyszłości miasta, ale nie mają teraz takiej możliwości. - Przez sesje korespondencyjne pan prezydent blokuje naszą swobodę wypowiedzi. Przewodniczący podaje numery telefonów do osób, które udzielają odpowiedzi, ale nie możemy przed mieszkańcami wyartykułować tych istotnych spraw. Taki sposób prowadzenia obrad jest bardzo wygodny, ponieważ prezydent i przewodniczący przedstawiają tylko swoje stanowisko, a nie innych radnych - mówi. 

 

Interpelację w tej sprawie złożyła także radna Marlena Wężyk - Głowacka. 

W mojej opinii władze miasta wykorzystały sytuację związaną z pandemią i wybrały taki sposób procedowania obrad, który pozbawia nas jako radnych możliwości przedstawienia swojego punktu widzenia, czy też wyrażenia krytyki wobec przedłożonych projektów uchwał. Jestem przekonana, że pomysł ten spotka się z aprobatą pozostałych radnych, a sami mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego będą mieli możliwość ocenienia danej dyskusji w tak ważnych dla nas wszystkich uchwałach

- czytamy w dokumencie. 

 

Obecnie sesje piotrkowskiej Rady Miejskiej również można śledzić w sieci. Ograniczają się one jednak jedynie do odczytania tego, jak głosowali poszczególni radni i poinformowania o tym, że dana uchwała przeszła bądź nie. Zdalne sesje on-line od kilku miesięcy odbywają się m.in. w Radomsku czy Tomaszowie Mazowieckim.


Zainteresował temat?

7

13


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

erwinek ~erwinek (Gość)01.12.2020 12:21

RADNI PiS CHCĄ DYSKUTOWAĆ a o czym za was już zadecydowano na Nowogrodzkiej wy macie tylko oddać głos a do tego wystarczy wam droga korespondencyjna.

148


gość_staszo ~gość_staszo (Gość)02.12.2020 21:01

Mogą sobie pogadać w mieście teraz jest nowy gracz i to nie jest prezydent. On teraz rozdaje karty w radzie

11


Max ~Max (Gość)03.12.2020 10:01

Obudzili się!! Przecież sesje już od jakiegoś czasu tak są prowadzone

12


gość_fm ~gość_fm (Gość)03.12.2020 09:53

Co to za kibic Chicago buls

00


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)01.12.2020 11:53

Jak często są zebrania Rady ? ? raz lub dwa razy w miesiącu.
Ile wynosi dieta radnego ? ? jest to kwota w przedziale od 2 tysięcy do 3 tysięcy ! ! .... i to z Naszych podatków. Rozumiem teraz Radnych PiS ........... bo to jest tylko 1-en tysiąc złotych polskich za posiedzenie ! !
Z czego żyć ........... mizeria i bida ...............
A może Mieszkańcy Piotrkowa, zrobię zrzutkę na Świąteczną zapomogę dla zabiedzonych i niedożywionych wybrańców.

165


ePcimów bredzisz ~ePcimów bredzisz (Gość)01.12.2020 17:12

Piszesz a nawet nie wiesz ile wynoszą diety radnych. Żaden z radnych PiS nie jest przewodniczącym komisji ani wiceprzewodniczącym. Wszystkie funkcje w radzie miasta od których zależy wyższą dieta Błaszczyński i koalicjanci którzy przeszli na stronę Chojniaka i Razem dla Piotrkowa zafundowali swoim. Dlatego głosują tak jak muszą żeby nie stracić funkcji z wyższymi dietami. Nie pij wody z kaloryfera to przestaniesz bredzić.

97


guzgu guzguranga02.12.2020 21:01

ciekawe jakby wyglądały rządy w mieście jakby ta trójka rządziła?

12


mmmmmm ~mmmmmm (Gość)02.12.2020 09:15

a dlaczego się nie spotkają twarzą w twarz? przecież kto, jak kto, ale pisiory twierdzą, że wirus po raz kolejny jest już w odwrocie!

104


pIOTRKOWIANIN2 ~pIOTRKOWIANIN2 (Gość)02.12.2020 12:37

Jak to jest że wszyscy tu narzekają na PIS , a w wyborach do sejmu PIS wygrywa w Piotrkowie i jest pośmiewiskiem w całej Polsce bo z Piotrkowa do sejmu wchodzi Macierewicz! ! !

55


gość_marlenka ~gość_marlenka (Gość)01.12.2020 15:55

Pogońcie PiS z Piotrkowa

2010


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat