Przedsiębiorstwa w Łódzkiem mają działać skuteczniej

ePiotrkowBełchatów Środa, 04 września 20193 1745
Wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra spotkał się we wtorek z przedsiębiorcami z Bełchatowa, by dowiedzieć się, z jakimi problemami borykają się osoby prowadzące własne firmy.
Fot. Ł. Michalczyk

Krzysztof Ciecióra w czasie dyskusji z przedsiębiorcami zwrócił uwagę między innymi na potrzebę kształcenia młodego pokolenia w taki sposób, by było gotowe wkroczyć na rynek pracy od razu po ukończeniu szkoły średniej. To jednak nie jedyny element, który obecnie - jego zdaniem - wymaga poprawy. - Trzeba maksymalnie zredukować czas, który dziś przedsiębiorcy przeznaczają na biurokrację. Przygotowujemy też pewien pakiet zmian ustaw, które bezpośrednio dotyczą osób prowadzących swój biznes. Ma to przynieść uproszczenie pewnych procedur. Wprowadziliśmy też nowe przepisy w sprawie sukcesji firm. Województwo łódzkie ma duży potencjał, jeśli chodzi o przedsiębiorców, dlatego tych ludzi trzeba wspierać - powiedział wicewojewoda łódzki. 

 

K. Ciecióra zauważył, że województwo łódzkie rozwija się dziś na wielu płaszczyznach. Przykładem przywrócone niedawno w naszym regionie połączenia autobusowe. Zapewnił, że władze wojewódzkie będą aktywnie wspierać osoby prowadzące działalność rolniczą, bo jeszcze we wrześniu mają na ich konta wpłynąć pierwsze odszkodowania za szkody spowodowane przez suszę. Dodał, że wciąż trwają działania, które mają pozwolić na skuteczną walkę z wirusem ASF. 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Waldekkkkk ~Waldekkkkk (Gość)04.09.2019 16:05

Wy zajmujecie się pierdołami a nie faktycznie próbujecie wspomóc przedsiębiorców.
Takie działania to pic na wodę.
Inflacja co roku rośnie, drożyzna jest potworna
Kwota wolna od podatku powinna już być na poziomie: 35000 PLN.
Drugi próg podatkowy powinien zaczynać się od: 190000 PLN.
Vat powinen być na poziomie 17 %
Skale podatkowe: 13%, 28%
ZUS moze nie taki jak w UK czyli: 120 zł na tydzień ale na poziomie 800 zł - tyle ile dostanę emerytury.
A nie od następnego roku 1500 zł.
Tym się ZAJMICIE. Wtedy my przedsiębiorcy będziemy dobrze zarabiać. Wrócą do nas rodacy z zagranicy: my będziemy mieli pracowników, a oni będa chcieli pracować i dobrze zarabiać.

40


X2 ~X2 (Gość)04.09.2019 13:11

Pomysły Premiera rujnują kraj firmy padają z uwagi na blokowanie pieniędzy z VAT. Powiem tak niektóre firmy jeszcze dlatego działają ,że coś kupią na przedłużony termin płatności i dopiero płacą za towar. Dla firm rosną tylko koszty a nic w zamian żadnych obniżek a do tego na zachodzie mamy kryzys od dwóch lat i tylko patrzeć jak w nas to uderzy i wtedy będzie krach. Przez pdwyżki płac i program 500 + gospodarka się sypie rosna lawinowo ceny i tak jak w naszym zakładzie przed podwyżkami płac zarabialiśmy 3 razy tyle to teraz tylko minimalną tak się polepszyło

11


:) ~:) (Gość)04.09.2019 12:20

Pani wojewodo tu nie chodzi o procedury, bo one są już uproszczone, poza tym są biura rachunkowe i prawne które służą pomocą. Problemem są narastające koszty , które państwo za pośrednictwem różnych instytucji budżetowych i spółek z udziałem skarbu państwa lub samorządu kroi z każdego przedsiębiorcy.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat