Przed nami kolejny Marsz rtm. Witolda Pileckiego

Strefa FM Wtorek, 21 maja 20193 1544
Rotmistrzowi kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielowi Tajnej Armii Polskiej, żołnierzowi Armii Krajowej, więźniowi i organizatorowi ruchu oporu w Auschwitz, czyli rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu poświęcony będzie piotrkowski marsz, który rozpocznie się w piątek o godzinie 14.30 przy rondzie Żołnierzy Wyklętych.

-Chcemy upamiętnić i przybliżyć mieszkańcom postać rotmistrza Witolda Pileckiego, jego czyny oraz chwalebną postawę jako ochotnika do Auschwitz. Ten marsz organizujemy już kilka lat i z roku na rok zainteresowanych jest coraz więcej. Aż serce rośnie jak się na to wszystko patrzy. - powiedział Sebastian Wojtaś, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Przemarsz rozpocznie się przy rondzie Żołnierzy Wyklętych, następnie uczestnicy przejdą al. 3-go Maja, pl. Kościuszki, ulicą Sieradzką i zakończą w Rynku Trybunalskim.

 

Wstęp  wolny.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

FREDFRED ~FREDFRED (Gość)31.05.2019 05:00

szkoda że tak wcześnie nie zdążę dojechać

10


historyk ~historyk (Gość)22.05.2019 09:12

Czy pchły też będą? Te, przy pomocy których dziesiątkował niemieckich strażników w obozie?

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat