Przed nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 24 września 20200 983
Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie związane z Funduszami Europejskimi w Polsce. Odbywać się będą już po raz siódmy, w tym roku w wersji online. Od 25 do 27 września na stronie dniotwarte.eu będzie można oglądać programy na żywo, wziąć udział w koncertach, warsztatach i konkursach z nagrodami. Na wydarzenie zaprasza marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to także część szerszej kampanii, prowadzonej przez Komisję Europejską: #EuropeInMyRegion, podczas której pokazywane są projekty zrealizowane z unijnym wsparciem. Specjalnie na tę okoliczność Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował wirtualne spotkania z beneficjentami, którzy otrzymali pomoc z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

 

Pracownicy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi opowiedzą, jak się dobrze ubierać. Będzie można dowiedzieć się, między innymi, jak dobrać strój na rozmowę kwalifikacyjną. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół w Rawie Mazowieckiej przygotują pyszne, zdrowe i kolorowe smoothie, które dodają energii, zawierają antyoksydanty i cenne składniki mineralne. Będzie można również wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z Warty i  Janiszewic – oprócz tradycyjnych prażoków czy klusek żelaznych przygotowane zostaną potrawy wegetariańskie i wegańskie. Będzie też okazja dowiedzieć się więcej o smakach Łódzkiego.

 

Zapraszamy także na wycieczkę po regionie łódzkim i to bez potrzeby wychodzenia z domów. Będzie można odwiedzić, między innymi ZOO SAFARI w Borysewie, gdzie mieszka ponad 90 gatunków zwierząt, zobaczyć Termy Uniejów, które stały się rozpoznawalne w całej Polsce, a na koniec zajrzeć do Bełchatowa i zwiedzić pierwszą w kraju multimedialną ekspozycję o węglu w PGE Giganty Mocy.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował też atrakcje dla fanów muzyki. W sobotę, 26 września można będzie wziąć udział w koncercie online, transmitowanym z Łódzkiego Domu Kultury, gdzie wystąpi znany łódzki raper O.S.T.R. W niedzielę, 27 września w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbędą się koncerty Marcina Maciejczaka oraz Queen Symfonicznie – do zobaczenia online od godz. 18.30.

 

Więcej informacji na stronie internetowej dniotwarte.eu

 

Oprócz transmisji koncertów na tej stronie można również poznać inspirujące historie beneficjentów z regionu łódzkiego. A w najbliższy weekend pod podanym adresem odbędą się warsztaty online i koncerty. Poza tym do 27 września na profilu Facebook „Zmieniamy Łódzkie” będzie można wygrać atrakcyjne nagrody w ramach akcji DOFE.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat