Przed czy po zimie? Kiedy powinien wkroczyć kominiarz?

Strefa FM Czwartek, 06 kwietnia 20175 4729
Uwaga właściciele domów jednorodzinnych! Niewiele osób wie, że nie tylko przed sezonem grzewczym, ale i po nim, należy wyczyścić przewody kominowe.

- Zaczyna się sezon letni. Często słyszymy slogan, że kominy czyścimy na zimę. Tymczasem zgodnie z praktyką kominiarską, kominy powinno czyścić się po zimie – mówi mistrz kominiarstwa Tomasz Rusek. - Sadza pozostawiona w kominie po sezonie powoduje zniszczenie cegły, naruszenie struktury. Następstwem tego są często wykwity na ścianach – jest to właśnie efekt sadzy pozostawionej w kominie połączonej z wilgocią atmosferyczną lub opadami deszczu, cegła po prostu wciąga tę wilgoć i na ścianach wychodzą plamy.

 

Obowiązkowym dokumentem podczas kupna polisy ubezpieczeniowej domu lub mieszkania jest pozytywna kontrola przewodów kominowych. - To, co kiedyś było podstawą pracy kominiarza – czyszczenie i wybieranie sadzy, dziś jest bardzo zaniedbywane, a tymczasem przepisy są jeszcze bardziej zaostrzone. Usługobiorcy dowiadują się o tym dopiero wtedy, kiedy następuje zapalenie sadzy i starają się o odszkodowanie za utratę komina, jeśli budynek jest ubezpieczony. Okazuje się, że ubezpieczyciel wymaga protokołu kominiarskiego z czyszczenia przewodów kominowych – dodaje T. Rusek.

 

Koszt czyszczenia przewodów kominowych wynosi około 100 złotych.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bcjdigc ~bcjdigc (Gość)06.04.2017 17:45

hmy a jak się zapali to straż za darmo przyjedzie czyśćcie kominki

10


chgdlkb ~chgdlkb (Gość)06.04.2017 15:56

szkoda że o żonie piszesz bo szkoda że u niej się sadze nie zapalą bo bym chętnie przyjechał je ugasić

21


Gość ~Gość (Gość)06.04.2017 13:18

Ja tam czyszcze komin 2-3 razy w tygodniu.
Żona jest zadowolona.

31


Witek ~Witek (Gość)06.04.2017 11:37

Z czego należy oczyścić chyba ,że ktoś ma kurnik nie dom to może tak ale skończyły się czasy kiedy kominiarze zbierali kasę za nic obleciał taki w dwa tygodnie wszystkich a resztę miesiąca w domu siedział Przynajmniej u mnie nie ma co czyścić i nigdy tego nie robię a jeśli ktoś chce się bawić to można samemu to zrobić za darmo

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat