„Przed chorobą nie ma wstydu”. Bezpłatne badania urologiczne w Piotrkowie

Strefa FM Wtorek, 15 września 20205 5471
Urologia to największy przyjaciel mężczyzny i leczy kompleksowo jego wszystkie choroby związane z układem moczowo-płciowym. Jak zapewnia Mateusz Jobczyk, zastępca ordynatora Oddziału Urologii Szpitala MSWiA w Łodzi, nie ma się czego bać i należy pamiętać, że przed chorobą nie ma wstydu. Mężczyźni z naszego regionu będą mogli skontrolować stan swojego zdrowia pod kątem urologicznym. W drugiej połowie września przeprowadzone zostaną badania kontrolne, z których można skorzystać bezpłatnie.

Profilaktyka jest bardzo ważna w każdym wieku, a przede wszystkim o badanach powinni pamiętać mężczyźni powyżej 50 roku życia. - Im jesteśmy starsi, tym częściej powinniśmy się badać. Urolog potrafi ocenić czy pacjent wymaga wizyty za rok czy nawet za 2 lata. Ważna jest odpowiednia, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, spożywanie około 2 litrów płynów na dobę, rzucenie papierosów. Trzeba pamiętać, że metabolity wdychane w dymie papierosowym są wydalane w moczu, co oddziałuje na błonę śluzową pęcherza i stąd możemy mieć nowotwór pęcherza. Panowie, jesteście mężami, ojcami, dziadkami, więc żeby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, musimy o nie dbać i regularnie się badać - tłumaczy Mateusz Jobczyk, zastępca ordynatora Oddziału Urologii Szpitala MSWiA w Łodzi.

 

Aż 60% pracy urologa to leczenie chorób onkologicznych, np. rak gruczołu krokowego, rak nerki, pęcherza moczowego, jądra. Pozostała część to leczenie delikatnego rozrostu gruczołu krokowego, leczenie kamicy układu moczowego oraz niepłodność, nietrzymanie moczu. - Urolog leczy farmakologicznie oraz operacyjnie - dodaje Mateusz Jobczyk.

 

W ramach Europejskiego Tygodnia Urologii od 21 do 25 września będzie można skorzystać z bezpłatnych badań w Instytucie Medicall przy ul. Wojska Polskiego 77 w Piotrkowie. Zainteresowani powinni zapisać się telefonicznie na badania pod numerem 662 107 803.

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_anka ~gość_anka (Gość)07.11.2020 22:55

Czy doktor leczy z powodu kamicy metodą RIRS: https://www.kamicamoczowa.pl/rirs.html

00


Ewela ~Ewela (Gość)16.09.2020 12:04

Szkoda tylko, że pod telefon ciężko się dodzwonić, a jak już się dodzwoniłam to nie ma już zapisów.
Poradnia prowadziła je od 1 września, a Państwa portal informuje mieszkańców po dwóch tygodniach jak już brak miejsc.
Żenada:((((

40


Kazik ~Kazik (Gość)15.09.2020 18:18

Służba zdrowia próbuje ratować swój wizerunek ale dobrze im tylko wychodzi w mediach i na ekranie tv a w praktyce obecnie nie ma żadnego dostępu do lekarzy POZ a o szpitalu lepiej nie mówić . Wątpię czy dziś medykom jeszcze ktoś zaufa

31


gość 7 ~gość 7 (Gość)15.09.2020 12:27

Wojska Polskiego 66 to chyba pod wiaduktem. Sklep optyczny ma nr 64.

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat