Przebudują skrzyżowanie Żelazna/Haeringa. Będzie sygnalizacja świetlna i ścieżka rowerowa

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 25 kwietnia 201924 4789
Na kolejnym skrzyżowaniu w Piotrkowie pojawi się sygnalizacja świetlna. Bezpieczeństwo i płynność ruchu poprawi się u zbiegu ulic Żelaznej i Haeringa.
fot. UM Piotrków

Skrzyżowanie będzie przebudowane. Powstanie także ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Haeringa. - Pojawi się nowa nawierzchnia jezdni i chodników oraz sygnalizacja świetlna sterowana wideorejestratorami. Dzięki temu rozwiązaniu ułatwimy wjazd i wyjazd z ul. Haeringa. W godzinach szczytu tworzą się tam duże korki, a zastosowanie sygnalizacji świetlnej pozwoli upłynnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu - mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Piotrkowski magistrat ogłosił już przetarg na wykonanie prac. Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał cztery miesiące od daty podpisania umowy.


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

spine ~spine (Gość)25.04.2019 08:43

zdecydowanie lepszym rozwiązaniem było by rondo - rondo jest najlepszym sposobem na upłynnienie ruchu i dodatkowo spowalnia tych co lubią za szybko jeździć.... tak wiem że parę set metrów dalej powstaje już rondo ale zobaczcie jak na Łódzkiej ronda ładnie spełniają swoją funkcje (tam tez są blisko siebie usytuowane).
Tomaszów Maz. jest idealnym przykładem masowej ilości rond.
Sygnalizacje świetlne często potęgują korki.

302


X2 ~X2 (Gość)25.04.2019 13:02

Remont Żelaznej zrobić a nie pieniądze na pierdoły wydawać bo tu akurat ruchu nie ma żeby bawić się w sygnalizację

140


gość ~gość (Gość)25.04.2019 10:53

A kiedy remont ulicy żelaznej

140


Furiat ~Furiat (Gość)25.04.2019 09:06

Niech lepiej zrobią nawierzchni na zakichanej Żelaznej!
Najgorsza drodze już w całym Powiecie Piotrkowskim.....

220


. ~. (Gość)25.04.2019 10:30

"Pojawi się nowa nawierzchnia na jezdni" - na jakiej ulicy? Ile metrów?
Najlepiej jakby od razu zrobić fragment ulicy Żelaznej od nowego ronda do ulicy Haeringa... nie mówiąc o remoncie całej ulicy, bo przecież Pan wybudował mediatekę, a w kolejce czeka budowa odkrytego basenu na Żwirkach...

90


gość ~gość (Gość)25.04.2019 09:36

Ulica Żelazna prosi się o remont

190


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat