Przebudują skrzyżowanie Żelazna/Haeringa. Będzie sygnalizacja świetlna i ścieżka rowerowa

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 25 kwietnia 201924 5092
Na kolejnym skrzyżowaniu w Piotrkowie pojawi się sygnalizacja świetlna. Bezpieczeństwo i płynność ruchu poprawi się u zbiegu ulic Żelaznej i Haeringa.
fot. UM Piotrków

Skrzyżowanie będzie przebudowane. Powstanie także ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Haeringa. - Pojawi się nowa nawierzchnia jezdni i chodników oraz sygnalizacja świetlna sterowana wideorejestratorami. Dzięki temu rozwiązaniu ułatwimy wjazd i wyjazd z ul. Haeringa. W godzinach szczytu tworzą się tam duże korki, a zastosowanie sygnalizacji świetlnej pozwoli upłynnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu - mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Piotrkowski magistrat ogłosił już przetarg na wykonanie prac. Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał cztery miesiące od daty podpisania umowy.


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kamerzysta ~kamerzysta (Gość)28.04.2019 21:11

Ciekawe skąd na to pieniążki weźmiemy

20


michal33 ~michal33 (Gość)26.04.2019 07:30

jak A1 stanie sie płatna to ulica żelazna i rosevelta przestanie istnieć, to już jest koszmar, jak miastu nie wstyd że od każdej strony wjeżdzając do Piotrkowa są dziury, dziura na dziurze, a w takim Tomaszowie w ciągu 10 lat zrobili tak wiele że można usnąć za kółkiem jadąc po ulicy bo nie ma dziur. Ale cóż jaki prezydent takie miasto - jego smutne żałosne emerytalne miasto.

81


gość ~gość (Gość)25.04.2019 20:53

W tym miejscu sygnalizacja ? Przecież to głupota. W tym miejscu ruch jest tylko wtedy gdy kończy się zmiana. Przez resztę czasu niewiele się tam dzieje i skutek będzie tylko taki, że na Żelaznej będą stały auta na czerwonym a z Heringa nic nie będzie jechało. Chyba że będzie jakiś automat uruchamiający światła tylko wtedy jak cos będzie jechało ul Haeringa, inaczej to będzie klęska z tymi światłami.

121


gość ~gość (Gość)25.04.2019 21:27

Zgadnijcie gdzie Chojniak robił sobie kampanię na 2 dni przed wyborami i rozdawał długopisy.Jak zgadniecie, wszystko stanie się jasne.

50


lepiej bolek jak lolek ~lepiej bolek jak lolek (Gość)25.04.2019 18:49

cisza konie sluchajcie zelazna jest w kiepskim stanie bo tendy szedł dawniej tranzit jest wiele wiencej ulic o ktore szprosza sie o remont taki ryneczek na wojska polskiego czeka sie jak sie strawa zapadnie wtedy bedzie katastrofa

53


mamtog ~mamtog (Gość)25.04.2019 18:48

Może zrobić światła na wylocie z Orlej bo tam też ludzie wyjeżdżają no i jeszcze dodać na wylocie z Wroniej bo skarbówka nie może wyjechać. Ile jeszcze takich absurdów?

101


gość ~gość (Gość)25.04.2019 17:57

Stop ale poco tam skrzyżowanie tylko dla heringa nie opłaca się lepiej zamknąć i zrobić jedno kierukow

50


gość ~gość (Gość)25.04.2019 15:23

Ale kto za to wszystko zapłaci ? Zwłaszcza chodzi mi o ścieżkę rowerową. Przecież ta ulica prowadzi tylko do jednego zakładu pracy, ruch rowerów jest tam raczej niewielki bo ludzie jeżdżą tam samochodami. Czy to z kasy miejskiej pójdą pieniądze na ścieżkę rowerową dla pracowników jednej firmy ? Jeśli robią to za swoje pieniądze to mogą i diamentami ją wysadzać, a krawężniki zrobić ze złota. Ale jeśli z miejskiej kasy to jest coś chyba nie tak. Ogólnie w mieście brakuje ścieżek rowerowych. Miasto pcha się w rowery miejskie, którymi nie bardzo jest gdzie jechać, nadal nie ma obiecanej ścieżki rowerowej wokół Bugaja, a tu proszę. Ścieżka rowerowa do jednej firmy, bo nie bardzo rozumiem po co miałby ktoś inny tam jechać. Zna ktoś źródło finansowania inwestycji ?

92


ds ~ds (Gość)25.04.2019 14:53

co z tego jak żelazna to dziurska na dziurskach, zreszta jak wiekszosc ulic w Piotrkowie, szkoda ze nasze miasto nie ma władz jak Tomaszów Mazowiecki, to miasto przez 10 lat stało się lepsze od Piotrkowa. Gratulacje.

92


mom ~mom (Gość)25.04.2019 09:26

No i proszę, zapyziałe skrzyżowanie na Żelaznej ......... jest kasa, jest ! ! ................ a może by tak modernizacja skrzyżowań A. Krajowej - Słowackiego, A.K. - W. Polskiego i konkretną modernizację zaścianka na skrzyżowaniu z Sikorskiego ....... lecz na to zabrakło kasy, która została roztrwoniona na Mediatekę.
Z braku dostępu do rozliczeń budowy Mediateki, na stronach Magistratu, można przypuszczać, że wydano 100 milionów plus 50 milionów zaciągniętego kredytu. Ponadto koszty rocznego utrzymania minimum 10 milionów.
I na to były-są fundusze, których brakło na darmowy dojazd dzieci do szkoły.
A czarna "lemuzyna" śmiga po mieście (czy ma już asystę kolejnych z obstawą)

212


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat