Przeboje AC/DC zabrzmią w Piotrkowie

ePiotrkow Piątek, 01 czerwca 20184 8995
W ramach trzydniowego „Festiwalu ludzi fajnych i rzeczy galantych” (1-3 czerwca) zapraszamy na koncert z okazji urodzin najpopularniejszego radia w mieście - Strefy FM. Tym razem będzie rockowo i przebojowo. Na scenie wystąpi grupa 4 Szmery, czyli najlepszy polski zespół grający covery gigantów światowego rocka, legendarnej grupy AC/DC. Krytycy muzyczni podkreślają ich kunszt. Z ogromną wirtuozerią wykonują utwory australijskiej grupy, a grają tak dobrze, że trudno ich odróżnić od oryginału.

Zespół powstał jeszcze w latach 90. XX wieku. - Zaczęliśmy grać dla przyjemności. Połączyła nas wspólna fascynacja jednym z największych bandów tego świata – AC/DC. Bo można być fanem, ale z czasem jak napisał o nas ostatnio red. Metz, „słuchanie już nie wystarcza” - mówią członkowie grupy.

 

Dlaczego grają covery? - AC/DC to klasyka taka sama jak Bach, Mozart, Chopin, a my po prostu gramy klasykę. I jeżeli na nasze koncerty przychodzą ludzie, to chyba warto grać, żeby zobaczyć autentyczne łzy wzruszenia, jakie czasem udaje nam się wywołać.

 

Zespół wydał do tej pory dwie płyty. Pierwsza z nich została nagrana w legendarnej „Muzycznej Owczarni” w Jaworkach w 2007 roku. Druga to zapis akustycznego koncertu ze studia PR III im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się w 30. rocznicę śmierci „Bona” Scotta, pierwszego wokalisty AC/DC. W nagraniu wzięli udział przyjaciele grupy: Janek Gałach, Jacek Królik, Andrzej Nowak i Paweł „Bejbi” Mąciwoda. Tytuły płyt „No Steep till…. Muzyczna Owczarnia” i „Life after Death” to nic innego jak parafrazy najlepszych płyt koncertowych nagranych przez Motorhead i Iron Maiden.

 

Coverband gra coraz więcej koncertów. - Podczas spotkania z publicznością wytwarza się niepowtarzalna atmosfera. I dopóki trwa ta reakcja, będziemy to robić. Bo chyba o to w rock & rollu chodzi. Bo ludzie lubią słuchać piosenek, które dobrze znają, bo jesteśmy prawdziwi w tym, co robimy - podkreślają muzycy.

 

W Piotrowie usłyszymy m.in. „Highway to Hell”, „Touch Too Much”, „Shoot to Thrill”. Muzycy pojawią się na scenie przy ul Słowackiego w niedzielę, 3 czerwca o godz. 19.00. Jako suport 4 Szmerów wystąpi kapela Blueberry Hill, uczestnicy polskiej edycji Mam Talent, zafascynowani brzmieniem lat 50. Koncerty poprzedzą atrakcje, które dziać się będą na ulicy Słowackiego, m.in. parada motocykli (godz. 16.00) czy widowiskowe pokazy stuntu - akrobacji na motocyklu. Wyczynom kaskaderskim towarzyszyć będą gorące taneczne rytmy w wykonaniu szkoły Timbaila. Wieczór zakończy pokaz Centrum Tańca Bujakowski.

 

O tym, co będzie się działo podczas piotrkowskiego "Festiwalu ludzi fajnych i rzeczy galantych" opowiadać będą na antenie dziennikarze radia Strefa FM.

 

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

 

(materiały organizatora) 


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gosciu624 ~Gosciu624 (Gość)03.06.2018 21:11

Jestem mile zaskoczony wykonaniem, tylko dźwiękowiec coś chrzanił co jakiś czas. Mam nadzieję, że będę miał kiedyś możliwość jeszcze raz, na żywo Was posłuchać. Do pełni szczęścia zabrakło mi tylko T.N.T :) Dziękujemy!

10


97-300 97-300ranga03.06.2018 16:45

Jeśli gracie tak dobrze jak wygląda wasza fura to powinienem być zadowolony.

10


gość ~gość (Gość)02.06.2018 21:04

Mi osobiście się nie podoba. Solista, goła klata(ok),bęc wywalił , mało mu gacie nie spadły z d... Wstyd i parodia AC/DC...

15


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat