Przebiegną 1000 kilometrów

ePiotrkow Czwartek, 24 sierpnia 20172 3189
W najbliższy piątek (25 sierpnia) o godzinie 9.00 w Rynku Trybunalskim pożegnamy członków sztafety, która dla uczczenia 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego i 25-letniej współpracy między Piotrkowem a niemieckim Esslingen, pokona 1000 kilometrową drogę dzielącą te miasta.

Sportowcy wybiegną z Esslingen w niedzielę (27 sierpnia) i dotrą do Piotrkowa w czwartek (31 sierpnia), gdzie ok. 17.00 zostaną przywitani przez mieszkańców.

 

- Projekt ESPIOT 2017, bo taką nosi nazwę to przedsięwzięcie, to wspólna inicjatywa polskich i niemieckich amatorów biegania. Piotrkowski Klub Biegacza ENDORFINA oraz Team Prima-LIMA (drużyna biegaczy teatru LIMA w Esslingen) chcą w sportowy sposób uczcić te wyjątkowe rocznice przypadające w 2017 roku - mówi Jarosław Bąkowicz z Urzędu Miasta w Piotrkowie. 

 

- Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do biegaczy podczas pokonywania dystansu są mile widziani – zaprasza do włączenia się w akcję Paweł Makulski z „Endrofiny".

 

Podczas piątkowego spotkania z biegaczami prezydent Krzysztof Chojniak przekaże sportowcom sprzęt sportowy, który będzie wykorzystany podczas akcji.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mom ~mom (Gość)24.08.2017 13:36

A kiedy wyścig do Izraela .......przypuszczam, że już obsadzony przez Purpuratów ...........

21


gosc ~gosc (Gość)24.08.2017 13:20

to jak juz beda biegli z tych Niemiec to niech zabiora ze soba odszkodowania dla Polaków za II wojne światowa albo chociaz za Krzywde

65


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat