Prowadził auto po alkoholu. Spowodował dwie kolizje

PolicjaBełchatów Środa, 17 lipca 20192 5229
Prowadził auto, mając w organizmie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do policyjnego aresztu trafił 61-letni bełchatowianin. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie dwóch kolizji drogowych.

15 lipca o godz. 13 policjanci z ruchu drogowego pojechali na miejsce kolizji drogowej na ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie. Na miejscu zastali kobietę kierującą oplem astrą. Ustalili, że kierowca opla corsy, który jechał z przeciwnego kierunku, nie zachował bezpiecznego odstępu, doprowadził do kolizji drogowej i odjechał z miejsca zdarzenia. - Pokrzywdzona poinformowała funkcjonariuszy, że zachowanie sprawcy kolizji i styl jazdy wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu – informuje oficer prasowy komendy w Bełchatowie. - Wkrótce policjanci ustalili właściciela opla corsy i odnaleźli auto. Stało ono zaparkowane na jednym z osiedli. Samochód był zamknięty, a uszkodzenia wskazywały, że auto jest po kolizji drogowej. Policjanci przeprowadzili oględziny opla i ustalili tożsamość użytkownika. Jednak kierowca corsy jakby zapadł się pod ziemię. Trzy godziny później dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał kolejne zgłoszenie o kolejnej kolizji drogowej z udziałem tego samego auta. Na skrzyżowaniu ulicy Dąbrowskiego z ulicą Czyżewskiego kierowca corsy tym razem wjechał w tył forda. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, ze 61-latek ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Bełchatowianin trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu dostał policyjne zarzuty. Za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie też za spowodowanie dwóch kolizji drogowych.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kuytere ~kuytere (Gość)17.07.2019 08:31

Co te zakazy prowadzenia pojazdów dają? I tak wsiadają w auta. Najlepiej konfiskować takim samochody, może to by ich czegoś nauczyło?

51


miejcsowy ~miejcsowy (Gość)17.07.2019 08:18

I co dało zabranie dokumentów temu człowiekowi? Nic, trzeba zatrzymać pojazd bądź kwota 5 czy 10 tys. ostudziłaby może delikwenta. Więzienie nic nie da i dodatkowo wszyscy będziemy za niego płacili.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat