Protestujący rolnicy mogą trafić za kratki

ePiotrkowRegion Środa, 04 sierpnia 202132 6875
Piotrkowska policja prowadzi postępowanie w związku z próbą zepchnięcia radiowozu z drogi przez protestujących w dniu 20 lipca w Srocku rolników. Kodeks karny przewiduje karę nawet do trzech lat pozbawienia wolności za uniemożliwienie przemocą prowadzenia czynności służbowych przez policjantów. Funkcjonariusze przyglądają się także kilku innym zajściom z tego dnia.
fot. K. Czapczyk

 

- Toczy się postępowanie w sprawie naruszenia czynności narządów ciała osoby, która najprawdopodobniej została obrzucona środkami pirotechnicznymi - mówi Dagmara Mościńska z zespołu prasowego piotrkowskiej policji.

 

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, podczas protestu poparzony miał zostać dziennikarz relacjonujący strajk, a osoba odpowiedzialna za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu trwającego nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Jeszcze poważniejsze konsekwencje mogą czekać osoby, które podczas protestu w Srocku próbowały usunąć z drogi przejazdu kolumny ciągników rolniczych policyjny radiowóz. Tego typu czyn jest zagrożony karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności. - Prowadzimy także postępowanie w sprawie usiłowania wywarcia przemocą wpływu na czynności urzędowe poprzez wypchnięcie radiowozu policyjnego z drogi publicznej na pobocze - potwierdza Dagmara Mościńska.

 

To właśnie po tym incydencie funkcjonariusze użyli wobec protestujących, m.in. lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka, gazu. 

 

Policjanci prowadzą także postępowanie o wykroczenie polegające na zanieczyszczeniu drogi publicznej obornikiem, który protestujący rozrzucili przed kościołem w Srocku oraz dwa postępowania w sprawie użycia przez strajkujących środków pirotechnicznych podczas zgromadzenia.

Żaden z protestujących nie usłyszał jeszcze oficjalnych zarzutów.


Zainteresował temat?

8

3


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.08.2021 20:51

A ja bym chciał żeby ci co są przeciwko rolnikom to o suchą skórę chleba się prosili

98


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)05.08.2021 06:12

Jak im tak źle to mają paszporty i na Białoruś niech sobie jadą tam będą mieli lepiej, od 100 lat słyszę że im się nie opłaca nie opłaca a rok po roku protestują cały czas o to samo co im się opłaca, to jak nieopłacalne świnie pójdą do rzeźni to zacznijcie hodować króliki albo mamuty może to się będzie wam opłacało

1214


fdsfdsfdsf ~fdsfdsfdsf (Gość)05.08.2021 13:34

Przynajmniej chłopy mają jaja a nie wydmuszki!!!!!!!!!!!! Brawo. Nierząd niszczył zamykaniem małe firmy. Teraz dobija je większym opodatkowaniem z Nowego Wału. Drukarki idą pełną parą. Za 2, 3 lata przy takim bałaganie w Polsce to będziemy mieli drugą Wenezuelę. Po zakupy to będziemy chodzili z walizkami pieniędzy. Drożyzna, inflacja. Oszczędności stają się wydmuszkami. Kupujcie cokolwiek. Najlepiej dobra trwałego użytku i nie niszczące się. Banda PIS okrada nas każdego dnia.

73


dsadsad ~dsadsad (Gość)05.08.2021 10:15

Policjanci to niech lepiej zajmą się Niedzielskim i zamkniętymi przez niego szpitalami, przychodniami, jeżeli jeszcze widzą światełko w tunelu aby ludzie mieli odrobinę szacunku do ich zawodu. Działania niezgodne z prawem przez wykonywanie poleceń rządu przypominają państwo kacyków afrykańskich a nie państwo prawa w środku Europy. Tragedia.

64


Czare ~Czare (Gość)04.08.2021 16:31

Pis zastraszy wszystkich byle by utrzymać władzę Stołki. I jeszcze podwyżki sobie da

2215


Ebac pis ~Ebac pis (Gość)05.08.2021 03:20

Polska to stan umysłu
Oni walczą bo co mają robić jak chcą wybić ich dorobek życia chodź też nie jestem za tym żeby blokowali drogi
Niech jadą do wawy pod sejm i ich tam zaoraja ale też trzeba ich zrozumieć każdy na ich miejscu by wyszedł protestować

112


Kkoo ~Kkoo (Gość)04.08.2021 14:51

Za kratki to cały pis należy

2117


Ebac pis ~Ebac pis (Gość)05.08.2021 03:20

Polska to stan umysłu
Oni walczą bo co mają robić jak chcą wybić ich dorobek życia chodź też nie jestem za tym żeby blokowali drogi
Niech jadą do wawy pod sejm i ich tam zaoraja ale też trzeba ich zrozumieć każdy na ich miejscu by wyszedł protestować

23


M ~M (Gość)04.08.2021 15:52

Prosiłbym tego dziennikarzynę (K. Czapczyk), aby najpierw się dowiedział, gdzie rozrzucono obornik, a nie wypisywał głupot.

153


Kazik ~Kazik (Gość)04.08.2021 22:31

Czego policja tu szukała chcieli dołączyć do protestu to mieli okazje. Ludzie muszą sie wreszcie obudzić narzekacie na rolników ,że bronią wsi i Polski a w senacka komisja z 7 lipca szykuje przymus szczepień dla społeczeństwa a media jak zwykle milczą i pomijają prawdę ciekawe komu służą bo na pewno nie naszemu społeczeństwu

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat