Protestowali... stojąc w kolejce

Wtorek, 14 kwietnia 2020181 12376
Kilkuosobowa grupa protestowała we wtorek po południu przed jednym z marketów w Piotrkowie przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego, którym w tym tygodniu ma zająć się Sejm.

Ładuję galerię...

- Jeżeli projekt zostanie uchwalony to kobiety będą umierać, będą musiały rodzić chore dzieci czy dzieci, które umrą po urodzeniu – powiedziała nam Małgorzata Pingot, która z kilkoma innymi osobami stanęła w kolejce. Protest przebiegał pod hasłem "Odrzuć projekt Godek #Piekłokobiet".

 

Grupa swój niecodzienny protest prowadziła też w kilku innych miejscach w Piotrkowie m.in. w pobliżu poczty.

 

Ogólnopolski Strajk Kobiet oraz aktywistki i aktywiści zachęcają w mediach społecznościowych, aby w dobie epidemii swój protest wyrazić m.in. poprzez umieszczenie rysunku błyskawicy na oknach i wywieszanie plakatów.

Z porządku obrad zaplanowanych na 15 i 16 kwietnia wynika, że Sejm miałby się zająć m.in. obywatelskimi projektami, które zmierzają do zaostrzenia prawa antyaborcyjnego, wprowadzenia kar za edukację seksualną dzieci oraz za dopuszczenie do udziału dzieci w polowaniach.

 

Projekt "Zatrzymaj aborcję" zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Propozycja zmian, pod którą podpisało się ponad 830 tys. obywateli, została złożona w Sejmie jesienią 2017 r. Do reprezentowania Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej została wskazana Kaja Godek.

 

Obowiązująca od 1993 r. ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zezwala na dokonanie aborcji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

 

W dwóch pierwszych przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki; w przypadku czynu zabronionego - jeśli od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni. 

 


Zainteresował temat?

12

22


Komentarze (181)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.04.2020 12:19

A ja podziwiam tych,którzy w tak pisowskim i ksenofobicznym mieście jak Piotrków Trybunalski mają odwagę wyjść i protestować . Oby takich ludzi nigdy nam nie zabrakło.

167


Alfred Nobel ~Alfred Nobel (Gość)16.04.2020 09:54

Zygota to nie jest człowiek
Plany architektoniczne to nie jest budynek.
Zniszczenie planów architektonicznych to nie jest zburzenie Bazyliki w Licheniu.
Podobnie: Nie jest katedrą wykop. do którego złożono kamień węgielny.
Nie należy mylić projektu z jego realizacją, a jeżeli komuś to się myli, nie należy nazywać bełkotu wiedzą naukową.
Jest bardzo istotna analogia pomiędzy planami architektonicznymi i DNA. - DNA to jest projekt powstania żywego organizmu. Rośliny, zwierzęcia albo człowieka.
Projekt, który może, lecz nie musi zostać zrealizowany. Zygota może być porównywana do wykopu pod fundamenty. Zasypanie wykopu to także nie jest zniszczenie budynku.
Analogie idą znacznie głębiej. DNA nie zawiera kompletu informacji o organizmie, który mógłby powstać. Część informacji dziedziczona jest w inny sposób. Podobnie jak projekt architektoniczny nie zawiera wszystkich informacji. Część decyzji zostanie podjęta przez wykonawców w trakcie budowy.
Wiele danych uzyskali embriolodzy.
Danych stanowiących dowody, że zapłodniona komórka bardzo często nie staje się człowiekiem z przyczyn całkowicie naturalnych. Jedną z tych przyczyn jest to, że organizm kobiety po zapłodnieniu przeprowadza selekcję, i odrzuca (zabija, morduje) zygoty posiadające błędy genetyczne.
Przyjście na świat zdeformowanego płodu-potwora czyli tak zwanego „chazana”, jest efektem błędu mechanizmu naturalnej selekcji. Nazwa „chazan” pochodzi od nazwiska polskiego zbrodniarza posiadającego dyplom lekarski.
Komórka jajowa może być też pobudzona do podziału po wymianie materiału genetycznego (DNA). Tak dzieje się w przypadku klonowania. Życie klona rozpoczyna się bez poczęcia.
Zygota nie jest człowiekiem, tak jak jajko nie jest kurą, ani tym bardziej kaczorem, a program destabilizacji rosyjskiej elektrowni atomowej przygotowany przez US Army nie jest drugim Czarnobylem.

14


gość ~gość (Gość)15.04.2020 14:42

Ustawa aborcyjna powinna zostać nie zmieniona. Są to trzy przypadki: czyn zabroniony, zagrożenie życia i upośledzenie płodu. Tyle lat funkcjonuje ta ustawa i nagle zaczęło to przeszkadzać. Chcę się zabrać kobietą możliwość decydowania w tak ważnych sprawach. Każdy jest mądry gdy to jego nie dotyczy, ale nie każda kobieta jest gotowa poświęcić się niepełnosprawnemu dziecku( nie nam osądzać) i opiece 24h czy urodzeniu dziecka z gwałtu.

83


97-300 97-300ranga15.04.2020 15:52

Będziesz siedziała !

46


gość ~gość (Gość)15.04.2020 20:41

Domy pomocy społecznej Weźcie się w garść i idźcie tam pomagać i to już takie mądre nie będziecie

61


97-300 97-300ranga15.04.2020 11:58

Borys Czajkowski-"Jutro (15.04) bardzo ważne posiedzenie sejmu. Pierwsze czytanie przejdą dwa obywatelskie projekty. Na początku czytana będzie ustawa Stop447, czyli projekt, którego celem jest jak piszą autorzy danie "oporu prawnego" właśnie amerykańskiej ustawie 447, która według autorów wspiera roszczenia żydowskie wobec narodu Polskiego w wysokości 300 miliardów dolarów. Ustawę popiera Konfederacja, Prawo i Sprawiedliwość jest raczej obojętne, a reszta klubów wyraziła na ten temat bardzo rozmytą opinię.
Drugi projekt obywatelski to projekt ZatrzymajAborcję kojarzony z Kają Godek. Właśnie wokół tej ustawy kontrowersji i kłamstw jest najwięcej. Obecnie w Polsce aborcji można dokonać w 3 sytuacjach(Art. 4a o planowaniu rodziny). 1) Kiedy ciąża powstała na skutek czynu zabronionego (np. gwałtu) 2) Kiedy ciąża zagraża życiu matki, oraz 3) "badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu".
Obywatelski projekt zakazuje aborcji tylko z przesłanki nr. 3. Niestety w sieci pojawiło się mnóstwo fake newsów kolportowanych przez progresywnych polityków i przez znane autorytety. Jako przykład może posłużyć profil partii Razem, która notorycznie kłamie od kilku dni. Abstrahując od tego, że używają wyrażenia "PiS zakaże aborcji" (oczywiście nie PiS bo to projekt obywatelski), które jasno sugeruje, że zakaże aborcji w ogóle, a wcale nie o to chodzi, to jeszcze wprost sugerują, że PiS (skąd oni wzięli PiS) chce skazywać kobiety na śmierć co jest ohydnym kłamstwem, manipulacją, grą na emocjach i prowokacją. Jeszcze bardzie łże Ania Rubik wprost mówiąca, że "Pani Godek chce abym umarła pod czas porodu i zostawiała osierocone dziecko". Zresztą to nie pierwsze ordynarne kłamstwo znanej modelki.
O ile fake newsy nt. 447 nie są tak groźne, ponieważ osoby znające te ustawę w większości nie są politycznymi ignorantami, tak te wycelowane w obywatelski projekt ZatrzymajAborcję są szczególnie groźne, ponieważ dotyczą każdej kobiety, a więc i tych, które z polityką nie mają nic wspólnego (co stanowi zapewne sporą ich część). Oznacza to, że po prostu osoby te nie mają zbyt dużych możliwości bronienia się przed takim fałszem.
Opublikowano: 14 kwietnia 2020, 16:04

64


gość ~gość (Gość)15.04.2020 20:40

Miałem okazję widzieć to wydarzenie pod sezamem - najlepszy tekst jaki się wyrwał z tej grupki "tu też nie ma kolejek? " i zdziwko xD

51


kik ~kik (Gość)15.04.2020 10:45

W Piotrkowie jest okno życia, można oddać niechciane dziecko !!!

115


97-300 97-300ranga15.04.2020 11:36

Dziwię się dlaczego prokuratura nie zajmuje się fizycznym atakiem tej pani,"dziewuchy" na ś.p.Kornela Morawieckiego

128


gość ~gość (Gość)15.04.2020 17:46

Dziadek też sie boi ,że zajdzie?Nie sądzę.

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat