Protest w Rynku. Interweniowała policja

ePiotrkow Czwartek, 29 października 2020190 16275
Mimo wyjątkowo niesprzyjającej aury ok. godz. 17 w Rynku Trybunalskim zaczęli zbierać się młodzi ludzie. To kolejny dzień protestów w naszym mieście. Tym razem policjanci nie poprzestali na obserwowaniu sytuacji. Funkcjonariusze zabronili protestującym zapalać znicze.

Ładuję galerię...

To już siódmy dzień protestów, które wybuchły w całym kraju po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w sprawie aborcji. Choć wydawało się, że tym razem do zgromadzenia nie dojdzie, o godz. 17.00 na piotrkowskiej Starówce pojawiło się kilkadziesiąt osób z transparentami i zniczami. 

 

Niektórzy skarżyli się na agresję policji. - Przyszedłem tutaj jakieś półtorej godziny przed rozpoczęciem protestu. Policja mnie zaatakowała, kiedy chciałem podnieść leżące tutaj transparenty - powiedział nam młody człowiek, mieszkaniec Gorzkowic. - Wydarli mi te transparenty i powiedzieli, że mnie zamkną. Uciekałem wzdłuż ulicy Szewskiej w dół, chcieli mnie zaatakować. Schowałem się u jednej pani, której powiedziałem tylko "Niech pani uważa, bo chyba naprawdę zaczęła się wojna!" Policjanci nie pokazali mi żadnej legitymacji, nie zapytali mnie jak się nazywam, czy skąd pochodzę. Chcieli mnie po prostu zaatakować, więc uciekłem. 

Interwencji policji nie spodziewał się też młody chłopak, który zapalił znicz na płycie Rynku. Policjanci zabrali go do radiowozu. - Policjanci zwrócili mi uwagę, żebym tego nie robił - mówił chłopak tuż po opuszczeniu radiowozu. - Zapaliłem jednak ten znicz, więc zostałem poproszony do samochodu, tam zostałem spisany, imię nazwisko, typowa procedura. Powiedzieli mi, że dalej zostaną podjęte jakieś kroki, ale to już nie jest zależne od nich.

 

Protestujący z transparentami w dłoniach okrążyli kilkakrotnie Rynek Trybunalski, po czym - wzorem poprzednich dni - udali się na spacer po mieście. 


Zainteresował temat?

21

23


Komentarze (190)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość ~gość_gość (Gość)30.10.2020 09:59

Tyle ich co se pokrzyczą hahaha

91


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)30.10.2020 09:20

A gdzie są piotrkowscy narodowcy?

61


abcde ~abcde (Gość)30.10.2020 09:50

Brawo młodzi ! Nie dajcie się ogłupiać przekazom z mediów rządowych. WY jesteście przyszłością tej ziemi, walczcie zawsze o wolność i demokrację, bo one są najlepszymi matkami, one kochają JEDNAKOWO WSZYSTKICH ! ! !

26


krajk ~krajk (Gość)30.10.2020 08:07

Protestujący mają raczej mało poukładane w głowach. Można wygłaszać swoje poglądy po ludzku.

1411


EP ~EP (Gość)29.10.2020 22:14

Nie uda Wam się podpalić Polski

1828


mom ~mom (Gość)30.10.2020 09:17

Do dzisiejszego dnia myślałem, że Piotrków, ten prawdziwy Piotrków Trybunalski, ma prawdziwą policję ........ jednak co słuszne i prawdziwe szybko się kończy .........

34


gość_rts pt ~gość_rts pt (Gość)29.10.2020 19:34

PiS i tak zdechnę prędzej czy później dziewczyny trzymać się jestem z wami***** ***

5326


aaaa ~aaaa (Gość)29.10.2020 22:26

Kaziu co za lans!.A za chwilę szlachetna paczka dla chorych biednych dzieci! Dla mnie brak logiki w tym wszystkim. .. Twój jedyny cel to kariera polityczna . Mamy nowego celebryte. Zrobi wszystko by zaistnieć. Straszne

92


wkrw ~wkrw (Gość)30.10.2020 07:50

Czyżby panom policjantom zamarzył się respekt przed ich władzą? czy też zauważyli, że są bezużyteczni w tych protestach, bo ludzie są spokojni, no poza prowokującymi faszystami, przed atakiem których nie bronili obywateli? A może chcą zapracować na kolejne premie by jeszcze silniej być zmotywowanym, by bronić pisiorskiej władzuchny, która obsrana nęci służby kasą w zamian za ochronę ich dooopsk przy korycie? Panowie i panie, macie wybór, ale zdaje sie że go dokonaliście, ta władza minie jak każda, a niesmak pozostanie, odbudować waszą reputację to będzie graniczyło z cudem.

59


mamtog ~mamtog (Gość)30.10.2020 07:02

Jak jesteście tacy mądrzy to co napisałem **** * ********* ******* ****** ***** .

15


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat