Protest w Rynku. Interweniowała policja

ePiotrkow Czwartek, 29 października 2020190 16269
Mimo wyjątkowo niesprzyjającej aury ok. godz. 17 w Rynku Trybunalskim zaczęli zbierać się młodzi ludzie. To kolejny dzień protestów w naszym mieście. Tym razem policjanci nie poprzestali na obserwowaniu sytuacji. Funkcjonariusze zabronili protestującym zapalać znicze.

Ładuję galerię...

To już siódmy dzień protestów, które wybuchły w całym kraju po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w sprawie aborcji. Choć wydawało się, że tym razem do zgromadzenia nie dojdzie, o godz. 17.00 na piotrkowskiej Starówce pojawiło się kilkadziesiąt osób z transparentami i zniczami. 

 

Niektórzy skarżyli się na agresję policji. - Przyszedłem tutaj jakieś półtorej godziny przed rozpoczęciem protestu. Policja mnie zaatakowała, kiedy chciałem podnieść leżące tutaj transparenty - powiedział nam młody człowiek, mieszkaniec Gorzkowic. - Wydarli mi te transparenty i powiedzieli, że mnie zamkną. Uciekałem wzdłuż ulicy Szewskiej w dół, chcieli mnie zaatakować. Schowałem się u jednej pani, której powiedziałem tylko "Niech pani uważa, bo chyba naprawdę zaczęła się wojna!" Policjanci nie pokazali mi żadnej legitymacji, nie zapytali mnie jak się nazywam, czy skąd pochodzę. Chcieli mnie po prostu zaatakować, więc uciekłem. 

Interwencji policji nie spodziewał się też młody chłopak, który zapalił znicz na płycie Rynku. Policjanci zabrali go do radiowozu. - Policjanci zwrócili mi uwagę, żebym tego nie robił - mówił chłopak tuż po opuszczeniu radiowozu. - Zapaliłem jednak ten znicz, więc zostałem poproszony do samochodu, tam zostałem spisany, imię nazwisko, typowa procedura. Powiedzieli mi, że dalej zostaną podjęte jakieś kroki, ale to już nie jest zależne od nich.

 

Protestujący z transparentami w dłoniach okrążyli kilkakrotnie Rynek Trybunalski, po czym - wzorem poprzednich dni - udali się na spacer po mieście. 


Zainteresował temat?

21

23


Komentarze (190)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_ep ~gość_ep (Gość)30.10.2020 12:47

Najwieksza zaraza dla mojego Domu Polska jest oblakany fanatyk Kaczynski

128


myslący ~myslący (Gość)30.10.2020 09:56

wkrw- rozumu nie masz, powtarzasz utarte slogany za M. Lempart, która mieszka w Berlinie i jestes dla niej i jej kumpli tylko mięsem armatnim. Ona wróci do Berlina i dostanie kase za wykonaną robote a ty będziesz zdychal z głodu przez lata po załamanej gospodarce .Jestes kowalem swego losu, bardzi cięzkiego

2113


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)29.10.2020 22:14

Widzicie protestujące dzieciaki. Lewica was rozegrała po swojemu. Są nagrania i zdjęcia z tych protestów i zapewne zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności za udział w nielegalnych protestach a także za stwarzanie zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób. A na to są odpowiednie paragrafy.

3239


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)30.10.2020 11:03

Wiem, że jest pandemia i niektórym z trudem przychodzi znalezienie sobie jakiegoś konstruktywnego zajęcia w domu, ale może zamiast oglądania TVN-u i TVP, powinniście wyłączyć telewizory i odpocząć od tej piorącej mózgi jednym i drugim propagandy? 99% komentarzy jest nie na temat, żadnych merytorycznych wypowiedzi, ale zwykłe chamstwo, pogarda i nienawiść do drugiego człowieka. Gdyby nie język, w którym są pisane, myślałbym, że trafiłem na jakieś forum talibów. Dziwię się, że admini puszczają takie komentarze - nic przecież nie wnoszą.

122


gość_guru ~gość_guru (Gość)30.10.2020 10:59

Wojna mu się zaczęła:D Za dużo Playstation.

73


Herbi ~Herbi (Gość)30.10.2020 09:17

Spokojnie Jarek sobie zaraz z wami poradzi. Wszystko ma pod kontrolą, a opozycja jest jak dzieci we mgle i na dzieciakach chce dojść do władzy. Dadzą wam może jeszcze z tydzień na spacery, a potem wszystkich pozamykają na podstawie ustaw za którymi opozycja oczywiście głosowała i krzyczała o strasznej pandemii. To ile grozi spacerowiczom od łebka 30 000 zł czy już może stawkę podnieśli ?

148


gość_kosmos ~gość_kosmos (Gość)30.10.2020 09:24

Faszyzm prawicowo koscielny sie rodzi najpierw hajlują i wyprawiaja urodziny hitlerowi a potem bronią kościołów

1319


politolog ~politolog (Gość)30.10.2020 10:02

Prawo musi być prawem. Każdy musi być odpowiedzialny za swoje czyny. Dość obrażania. Dość narażania nas Polaków na masowe zakażenie koronawirusem przez uczestników tych nielegalnych protestów nieprzestrzegających obostrzeń sanitarnych. Spisywać ich po kole, nakładać mandaty, kierować wnioski do sanepidu. Czemu tak późno, bo świat na nas patrzy, i się dziwi że władza na to pozwala i nic nie robi.

1512


zestresowany ~zestresowany (Gość)29.10.2020 22:03

Brawo, brawo Polska Policja. Tak trzymać. nie pozwalać na obrażanie tej władzy wybranej przez suwerena w demokratycznych wyborach. Zabawa się skończyła. My Polacy płacimy podatki i chcemy aby w Polsce był porządek. Nie można pozwolić już więcej aby krajem rządziła ulica. Za trzy lata będą następne wybory, jak Polacy sobie wybiorą wtedy tak też będzie przez koleiną kadencje.

2440


gość_gog ~gość_gog (Gość)30.10.2020 05:46

Skończył się Dzień Dziecka. Zbierać kredki do tornistra i za naukę się brać Julki i Brajany!

2113


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat