Protest w Rynku. Interweniowała policja

ePiotrkow Czwartek, 29 października 2020190 16278
Mimo wyjątkowo niesprzyjającej aury ok. godz. 17 w Rynku Trybunalskim zaczęli zbierać się młodzi ludzie. To kolejny dzień protestów w naszym mieście. Tym razem policjanci nie poprzestali na obserwowaniu sytuacji. Funkcjonariusze zabronili protestującym zapalać znicze.

Ładuję galerię...

To już siódmy dzień protestów, które wybuchły w całym kraju po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w sprawie aborcji. Choć wydawało się, że tym razem do zgromadzenia nie dojdzie, o godz. 17.00 na piotrkowskiej Starówce pojawiło się kilkadziesiąt osób z transparentami i zniczami. 

 

Niektórzy skarżyli się na agresję policji. - Przyszedłem tutaj jakieś półtorej godziny przed rozpoczęciem protestu. Policja mnie zaatakowała, kiedy chciałem podnieść leżące tutaj transparenty - powiedział nam młody człowiek, mieszkaniec Gorzkowic. - Wydarli mi te transparenty i powiedzieli, że mnie zamkną. Uciekałem wzdłuż ulicy Szewskiej w dół, chcieli mnie zaatakować. Schowałem się u jednej pani, której powiedziałem tylko "Niech pani uważa, bo chyba naprawdę zaczęła się wojna!" Policjanci nie pokazali mi żadnej legitymacji, nie zapytali mnie jak się nazywam, czy skąd pochodzę. Chcieli mnie po prostu zaatakować, więc uciekłem. 

Interwencji policji nie spodziewał się też młody chłopak, który zapalił znicz na płycie Rynku. Policjanci zabrali go do radiowozu. - Policjanci zwrócili mi uwagę, żebym tego nie robił - mówił chłopak tuż po opuszczeniu radiowozu. - Zapaliłem jednak ten znicz, więc zostałem poproszony do samochodu, tam zostałem spisany, imię nazwisko, typowa procedura. Powiedzieli mi, że dalej zostaną podjęte jakieś kroki, ale to już nie jest zależne od nich.

 

Protestujący z transparentami w dłoniach okrążyli kilkakrotnie Rynek Trybunalski, po czym - wzorem poprzednich dni - udali się na spacer po mieście. 


Zainteresował temat?

21

23


Komentarze (190)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_piotrkowianka ~gość_piotrkowianka (Gość)30.10.2020 14:56

Jak Wam ograniczyli wolność i zakazali przemieszczania się i organizowania zgromadzeń rodzinnych na Wielkanoc czy zabronili chodzenia po świeżym powietrzu bez maseczki to nie wyszliście na ulice protestować! Czyżby to nie klasyfikowało się jako odebranie podstawowych praw, według obecnie strajkujących. Czy brak możliwości zrobienia zakupów bez maseczki czy skorzystania z wizyty u lekarza specjalisty nie jest odebraniem tych praw. Jeśli tak to ten strajk powinien się zacząć już w marcu o trwać do tej pory.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę...

41


rgegt ~rgegt (Gość)30.10.2020 15:51

Hasło "To jest wojna", umniejsza powagę ofiar, bohaterów i ogólnie powagę tego pojęcia.

62


jesio raz ~jesio raz (Gość)30.10.2020 15:32

Szukają buntowników. Nawet ja pisząc komentarz nie po myśli władzy już dawno jestem odnotowany. Potem wymazik, łaczenie wątków i...

04


sowa ~sowa (Gość)30.10.2020 13:37

Widać, że< ciemnemu ludowi, który wszystko kupi> podoba się legitymowanie i być może karanie ludzi za zapalenie znicza.....

56


gość_maja ~gość_maja (Gość)30.10.2020 12:58

Drogie Panie i wspierający Was Panowie. W pełni rozumiem waszą walkę o swoje prawa. I w tym Was wspieram. Ale jedna sprawa. ŁAPY PRECZ od naszych wspaniałych i wielopokoleniowych symboli narodowych. Jakim prawem podnosicie wasze podłe ręce na pomniki AK, II W Ś, ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, JPII itd.... Co ma w głowie dziewczyna która co roku w pielgrzymce na JG zanosi swoje prośby A dziś pluje na NMP. wstyd że jak bezmuzgi dajecie się wciągać w te zagrywki...

115


halinka kkk ~halinka kkk (Gość)30.10.2020 15:18

I dobrze. Śmiecić nie wolno. teraz to drogo kosztuje.

53


rokwalescecja ~rokwalescecja (Gość)30.10.2020 14:54

Niemądrzy jesteście jeśli myślicie, że wybieracie swoje władze. One już dawno są wybrane przez Kogoś i to do realizacji planów tego Kogoś. Dlatego, między innymi, tak zachęcaj nas do udziału w wyborach, żebyście myśleli, że naprawdę macie wpływ na to co będzie się działo w kraju.

42


gość_janusz ~gość_janusz (Gość)29.10.2020 19:12

To jest wojna ? Czy wiecie co to wojna, i czy byście chcieli tego ? Za takie hasła powinny być kary !!

3114


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)30.10.2020 12:56

Do wszystkich w--------ch i jeszcze bardziej w--------ch, tzn. Jarosława Kaczyńskiego, jego dworzan, jego popleczników, a po drugiej stronie wszelkiej maści opozycji, w wolnej chwili obejrzyjcie film animowany <KLAUS>. Przewietrzyć głowy i rozwagi życzę.

26


fakt ~fakt (Gość)30.10.2020 09:51

W Polsce przez "Strajk kobiet" za chwilę na koronawirusa będzie codziennie umierało 1000 osób. To one będą miały krew na rękach.

1921


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat