Protest w Rynku. Interweniowała policja

ePiotrkow Czwartek, 29 października 2020190 16782
Mimo wyjątkowo niesprzyjającej aury ok. godz. 17 w Rynku Trybunalskim zaczęli zbierać się młodzi ludzie. To kolejny dzień protestów w naszym mieście. Tym razem policjanci nie poprzestali na obserwowaniu sytuacji. Funkcjonariusze zabronili protestującym zapalać znicze.

Ładuję galerię...

To już siódmy dzień protestów, które wybuchły w całym kraju po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w sprawie aborcji. Choć wydawało się, że tym razem do zgromadzenia nie dojdzie, o godz. 17.00 na piotrkowskiej Starówce pojawiło się kilkadziesiąt osób z transparentami i zniczami. 

 

Niektórzy skarżyli się na agresję policji. - Przyszedłem tutaj jakieś półtorej godziny przed rozpoczęciem protestu. Policja mnie zaatakowała, kiedy chciałem podnieść leżące tutaj transparenty - powiedział nam młody człowiek, mieszkaniec Gorzkowic. - Wydarli mi te transparenty i powiedzieli, że mnie zamkną. Uciekałem wzdłuż ulicy Szewskiej w dół, chcieli mnie zaatakować. Schowałem się u jednej pani, której powiedziałem tylko "Niech pani uważa, bo chyba naprawdę zaczęła się wojna!" Policjanci nie pokazali mi żadnej legitymacji, nie zapytali mnie jak się nazywam, czy skąd pochodzę. Chcieli mnie po prostu zaatakować, więc uciekłem. 

Interwencji policji nie spodziewał się też młody chłopak, który zapalił znicz na płycie Rynku. Policjanci zabrali go do radiowozu. - Policjanci zwrócili mi uwagę, żebym tego nie robił - mówił chłopak tuż po opuszczeniu radiowozu. - Zapaliłem jednak ten znicz, więc zostałem poproszony do samochodu, tam zostałem spisany, imię nazwisko, typowa procedura. Powiedzieli mi, że dalej zostaną podjęte jakieś kroki, ale to już nie jest zależne od nich.

 

Protestujący z transparentami w dłoniach okrążyli kilkakrotnie Rynek Trybunalski, po czym - wzorem poprzednich dni - udali się na spacer po mieście. 


Zainteresował temat?

21

23


Komentarze (190)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

osąd ~osąd (Gość)31.10.2020 00:08

Pytam się dlaczego do tej pory nie zajęły się odpowiednie służby państwa Polskiego Panią Martą Lempart, która nawołuje do obalenia legalnie wybranego rządu Polskiego powołanego przez sejm RP? Jak długo będziemy patrzeć na jej arogancję i wprowadzaną anarchię. "Art. 128. [Zamach na konstytucyjny organ RP]
§ 1.
Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
§ 2.
Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3.
Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10."

15


o rety ~o rety (Gość)31.10.2020 13:33

Wstyd, że tak idiotycznie zachowuje się młodzież.

20


EP ~EP (Gość)29.10.2020 19:28

Lewactwo nie ma co do gara włożyć bo skończyły się kręty to szukają sposobów żeby obalić władzę

3362


gość_hehe ~gość_hehe (Gość)30.10.2020 18:28

Chcemy, aby Marta Lempart zostala premierem i utworzyła gabinet.

25


gość_hehe ~gość_hehe (Gość)30.10.2020 19:21

Do ~wkrw (Gość): problem w tym, że większość protestujacych jeszcze nie skalala się pracą, nauka zresztą też niespecjalnie jest zainteresowana. I w dodatku zero odpowiedzialności, skrajny egoizm. Zero refleksji.

32


wkrw ~wkrw (Gość)30.10.2020 09:01

Do ~babcia znad grobu: A od kiedy to pisiory dają, jak piszesz, pieniądze za darmo? Nie mam pytań dlaczego maja takie poparcie, skoro suweren uważa, że rząd daje pieniądze. Kobieto, objaśnię ci, najprościej jak się da, byś zrozumiała, rząd nie ma żadnych pieniędzy, by mógł dawać "za darmo", jest dysponentem naszych podatków, twoich również jeśli pracujesz :), więc łachy nie robi przydzielając wszelkiej maści socjale, a wam beneficjentom tych świadczeń do głowy nie przyjdzie, że łaskawie dają wam wasze wcześniej wydarte z portfela pieniądze. Świadomość suwerena poraża więc co się dziwić wynikom pisiorów.. Zeżrecie z kopytami ten kraj.

2218


polecam ~polecam (Gość)30.10.2020 16:02

Polecam przeczytać kilka wywiadów z "przewodniczącymi" strajku... . Każdy kto wychodzi na ulice w ich imieniu, każdy kto nakłada nakładki na fejsie robi im reklamę. A nie wierzę, że wszyscy podzielają ich poglądy. Radzę się zastanowić, czy kobieta która mówi wprost, że żąda aborcji na życzenie w każdej sytuacji, że nie lubi dzieci, bo nie ma o czym z nimi rozmawiać, a swoje psy traktuje jak "swoje córeczki" warta jest takiego poparcia.

63


gość_gość ~gość_gość (Gość)30.10.2020 17:48

Gdy słucham wypowiedzi ludzi którzy reprezentują protestujących to się słabo robi. Co drugie słowo tylko pii,pii,pii. I wkońcu tak naprawdę to mam wrażenie że ktoś chce tylko publicznie zaistnieć a nie normalnie się wypowiedzieć. Przecież polski język jest piękny. Nie sprowadzajmy go do poziomu dna.

21


ap ~ap (Gość)30.10.2020 10:59

Młodzi do boju o cywilizowany kraj. O służbę zdrowia dla obywateli a nie dla funkcyjnych pisowców. Powodzenia w walce z pisowskim ciemnogrodem i krierowczami ( pisiewiczami w spółkach skarbu pisowskiego państwa).

1621


źródło ~źródło (Gość)30.10.2020 16:19

Funkcjonariusz umundurowany podaje swój stopień, imię i nazwisko, w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, przyczynę podjęcia czynności służbowych, a na żądanie osoby, wobec której jest prowadzona czynność, podaje podstawę prawną podjęcia tej czynności. "Na żądanie" zostało dodane w lutym tego roku 2020, wcześniej to był obowiązek. Rozporządzenie z dnia 26.07.2005 zostało zmienione 04.02.2020. Co ciekawe jest to rozporządzenie z 2005 roku i nikt nie mówił, że potrzebuje ustawy. To ile jest jeszcze takich rozporządzeń. Są bezprawne, czy nie potrzebują ustawy, czy też zależy to od Słów zawartych w nich? Źródło: https://bezprawnik.pl/kiedy-policjant-moze-wylegitymowac/. Dlaczego zmienili ten zapis tuż przed wirusem? Ludzie nie znają "przepisów" i nawet by im do głowy nie przyszło, że musi być podstawa prawna. Jeśli jednak funkcjonariusz umundurowany dał by im tą wiedzę, bo musiał, co po niektóry zainteresowałby się. Stąd ci na filmach krzyczą do funkcjonariusz umundurowanych o podstawę prawną ale żaden nie powie, że od lutego funkcjonariusz umundurowany podaje ją tylko na żądanie.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat