Protest przed sądem także w Piotrkowie

ePiotrkow Środa, 18 grudnia 2019129 16959
Około 100 osób protestowało przed piotrkowskim sądem przeciwko nowelizacji ustawy o sądach powszechnych przygotowanej przez PiS. Zgromadzenie było obserwowane przez policję.

Ładuję galerię...

- Ta ustawa pozbawia sędziów niezawisłości, sędziowie mają orzekać tak jak sobie władza życzy, władza chce nas inwigilować, chce żebyśmy się spowiadali co robimy w internecie, ta ustawa niszczy wreszcie samorządność sędziowską – mówił do zgromadzonych Tomasz Marczyński, sędzia Sądu Rejonowego w Bełchatowie, wiceprezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. W rozmowie z nami dodał:  - Siła tych głosów w końcu skłoni rządzących do zmiany projektu, albo do wycofania go. Jestem osobą, która doświadczyła na własnej skórze co to znaczy dobra zmiana w sądach.

 

 

Zgromadzeni  entuzjastycznie reagowali na słowa jednej z protestujących, która w emocjonalny sposób krytykowała rządzących i Jarosława Kaczyńskiego.

- Ja bym życzyła panu Jarosławowi Kaczyńskiego, aby pomyślał  o nas globalnie. Okazuje się, że zaczynamy znowu przeżywać PRL. Znowu są oni, znowu jesteśmy my. Było tak już! Znowu się wsadza ludzi, albo zabrania mówić co myślą, znowu się zakłada kajdany na usta sędziom! Nie pozwólmy na to, przeżyliśmy już to. Młodzież nie wie co to znaczy jeżeli ogranicza się ludziom wolność, jeżeli wchodzi się w gumiakach do domu, jeżeli depcze się ich prawa. Nie pozwolimy na to!

 

 

Jedna z protestujących zachęciła pozostałych do spotykania się przed piotrkowskim sądem codziennie. Zgromadzeniu pilnie przyglądali się policjanci, którzy filmowali protest, a nawet karali mandatami osoby, które - ich zdaniem - nieprawidłowo przechodziły przez ulicę. 

 

 

Jak czytamy na onet.pl projekt złożony przez PiS przewiduje wprowadzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za działania o charakterze politycznym. Projekt nakłada na sędziów i prokuratorów obowiązek poinformowania, do jakich partii należeli przed objęciem stanowiska, w jakich stowarzyszeniach działają oraz o ewentualnie prowadzonych portalach - nawet anonimowo lub pod pseudonimem.


Zainteresował temat?

25

22


Komentarze (129)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ert ~Ert (Gość)17.01.2020 18:52

To ciekawe, o czym opowiada sędzia, który nie umie wydać postanowienia zgodnego ze zdrowym rozsądkiem, konstytucją, przepisami krajowymi i międzynarodowymi na podstawie zebranego materiału dowodowego.
Kto prowadzi na smyczy tego sędziego, bo wydaje mi się, że nie zachowuje się w taki sposób tak sam z siebie.

10


eneduerabe ~eneduerabe (Gość)20.12.2019 22:05

Trochę ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziło

31


Obywatele ~Obywatele (Gość)27.12.2019 11:06

Obywatele będą najbardziej stratni na tak zwanej reformie
https://tvn24.pl/ustawa-kagancowa-w-senacie-sylwia-gregorczyk-abram-komentuje,995955,s.html

12


gość ~gość (Gość)20.12.2019 22:58

Jak na 70 co tys miasto, to nie zorientowanych jest całkiem niewielu. Nie jest źle.

15


gość ~gość (Gość)21.12.2019 14:35

Młodzi powinni wyjść bo to oni będą żyć w komunistycznej Polsce czy nie rozumiecie zniszcza was Wolne sądy muszą być a nie politycy żeby sądami rządzili a dlaczego Banaś nie sprawdzili skąd ma taki majątek uczciwy czlowiek nie dorobić się nic żeby pracował do śmierci

45


gość ~gość (Gość)21.12.2019 10:48

Jak im podnosił wiek emerytalny, nie protestowali, jak im podnosił emerytury o 5 zł, nie protestowali. Jak im podnoszą opłaty za media i śmieci, nie protestują. Protestują, gdy ich to nie dotyczy. Ech mentalność polska.

43


śzżak ~śzżak (Gość)20.12.2019 19:17

A czy ta pani na pierwszym zdjęciu z plakatem o UB-ku,wie kto stoi za nią,kim są ci panowie.Tych 'panów'jest jeszcze
kilku wśród protestujących.Ale ja wiem że oni przyszli protestować by im oddano emerytury.

82


gość ~gość (Gość)20.12.2019 23:06

Większość, sądząc po zdjęciach, to oglądać e bajki,, sędzia Anna Maria wrsołowska". Takich sądów w Polsce nie ma.

04


gość ~gość (Gość)18.12.2019 22:43

Potraktować ich jak za PO-PSL potraktowano górników.
Pamiętajcie sędzia nie ukradł pieniędzy-był zamyślony

4310


Rycerz;-) Rycerz;-)ranga18.12.2019 22:51

Miasto liczy około 72tyś mieszkańców więc 100osób protestujących ubranych w koszulki od projektanta Lecha zwanego Bolkiem nie wzbudza chyba większego zainteresowania.Myślę że tani karp w Biedronce zgromadziłby o kilkaset więcej ludzi.

6623


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat