Prośba kupców i przedsiębiorców do prezydenta miasta [AKTUALIZACJA]

ePiotrkow Środa, 25 marca 202035 20889
Pismo z prośbą o zawieszenie lub odroczenie opłaty czynszowej i zniesienie opłaty targowej na targowiskach miejskich i prywatnych wystosowali kupcy do prezydenta Piotrkowa. Powód to oczywiście epidemia koronawirusa, której skutki dotykają przede wszystkim drobnych przedsiębiorców.

W piśmie z 24 marca prezes Stowarzyszenia Kupców Regionu Piotrkowskiego Robert Stępiński apeluje do prezydenta Krzysztofa Chojniaka o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Piotrkowa, podczas której miejscy radni będą mogli podjąć decyzję o zniesieniu bądź odroczeniu płatności za czynsz podmiotom gospodarczym wynajmującym miejskie lokale. - Apeluję również o zniesienie na ten trudny czas opłaty targowej na targowiskach miejskich i prywatnych – czytamy dalej w piśmie do prezydenta. - Mając na uwadze fakt, że większość przedsiębiorców, w obawie przed zarażeniem się COVID-19, było zmuszonych czasowo zawiesić swoją działalność usługowo-gospodarczą, zwracam się do Pana z apelem o podjęcie kroków zmierzających do spełnienia w/w postulatów. Epidemia koronawirusa z tygodnia na tydzień przynosi naszym lokalnym firmom coraz większe straty. Obawa mieszkańców przed zarażeniem powoduje, że coraz mniej osób korzysta z usług małych i średnich firm, co wpędza przedsiębiorców w kłopoty z płynnością finansową.

 

Prezes Stępiński, na poparcie postulatów kupców, przywołuje zapisy ustawy o finansach publicznych: „W przypadkach uzasadnionych ważnym interesem dłużnika lub interesem publicznym, należności pieniężne, mające charakter cywilno-prawny, przypadające jednostce samorządu terytorialnego lub jej jednostkom organizacyjnym, mogą być umarzane, terminy ich spłaty mogą zostać odroczone lub płatność tych należności może zostać rozłożona na raty”.

 

Co na to władze miasta? W środę na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja o tym, że "prezydent zwalnia z opłat rezerwacyjnych". 

 

- Negatywne skutki walki z koronawirusem mocno odczuwają handlujący na piotrkowskich targowiskach. W wyniku panującej w naszym kraju pandemii dopuszczalna jest tylko sprzedaż żywności i artykułów higienicznych, natomiast wstrzymano taką możliwość dla osób handlujących odzieżą oraz produktami przemysłowymi. Naprzeciw przedsiębiorcom, którzy z powodu ograniczenia handlu ponoszą duże straty wyszedł piotrkowski magistrat - czytamy na stronie Urzędu Miasta. - Osoby, które w wyniku wprowadzonych zmian zaprzestały prowadzenia działalności gospodarczej na targowiskach mogą wnioskować o zwrot opłaty rezerwacyjnej i zawieszenie usługi rezerwacji w miejscach przeznaczonych do handlu – informuje prezydent Krzysztof Chojniak.

Jak przekazuje Urząd, uiszczone już należności zostaną zaliczone na poczet przyszłych wpłat, z zachowaniem prawa do miejsc rezerwacyjnych na kolejne okresy. Natomiast termin opłat za miesiąc marzec 2020 r. oraz kolejne miesiące objęte ograniczeniem handlu zostaje przedłużony o 3 miesiące w stosunku do obowiązującego terminu.

 

Wnioski wraz z oświadczeniem o nieprowadzeniu działalności gospodarczej na stanowisku, którego dotyczy opłata należy składać do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta (ul. Kasztanowa 31). Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, urzędnicy proszą o ograniczenie bezpośrednich wizyt do niezbędnego minimum. Sprawy kierować można drogą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@zdium-piotrkow.pl lub skrzynkę e-puap: mzdikpiotrkow.

 


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.03.2020 09:32

Patrząc na komentarze pod jakimkolwiek tematem widzę ludzi, którzy są bardzo sfrustrowani , zakompleksieni , mający problem z handlarzami , pracownikami socjalnymi , kierowcami PKS. Wszystkimi . 3/4 ludzi tutaj to trolle... Wróć myślę, że takie jest oblicze typowego mieszkańca tego miasta. Zal mi Was. Władze zawsze źle wybierzecie, a później żółć w internecie trzeba wylewać .

00


gość ~gość (Gość)26.03.2020 21:54

Dalej pytanie do Pana Roberta Stępińskiego , czy złoźył Pan pismo do Pana Antoniego Ptaka o zawieszenie opłat za rezerwację na targowisku na Dmowskiego i jaką Pan dostał odpowiedź.

20


Biedny ~Biedny (Gość)26.03.2020 09:54

Rezerwacje na Targowej to grosze w porównanie do rezerwacji na Dmowskiego . Pytam czy takie samo pismo również złożono u Antoniego Ptaka o zniesienie opłaty rezerwacyjnej na słynnym Stadionie . Pytanie do Pana Roberta Stępińskiego.

40


gość ~gość (Gość)26.03.2020 13:22

Ciuchy i towar tej lichej jakosci niecg w internecie sprzedają. Caly czas spiewka handlarzy i rolnikow ze zpe ze niedobrze. Zmiencie zawod a noe mionczycie

27


gość ~gość (Gość)25.03.2020 20:06

Jakie te komentarze są zawistne, już drugi raz czytam :a jakim samochodem jeżdżą. Ludzie pracują, płacą podatki, biorą kredyty i uczciwie spłacają, za sprzątanie śmieci też płacą, a że nie jest dokładnie posprzątane to nie ich wina, tylko sprzątających. Jest trudno każdemu przedsiębiorcy, bo opłaty trzeba robić a tu wszystko stoi. Nie bądźcie zazdrośni, to są trudne chwile dla każdego.

91


gość ~gość (Gość)25.03.2020 19:42

Znieśli opłatę rezerwacyjną ale tak naprawdę tylko z targowisk miejskich na których i tak było najmniej handlujących a z reszty trzeba ściągać dalej:(

50


gość ~gość (Gość)25.03.2020 17:51

Dziś prawdziwych handlowców już nie ma

61


gość ~gość (Gość)25.03.2020 15:45

Ludzie przestańcie się dochodzić bo niejeden może nie doczekać jutra.To co się dzieje z epidemia jest tragiczne.Siedziec w domu nie wychodzić bo Ci wszyscy co tak chodzą niedługo mogą płakać.A za tydzień nic im nie będzie już potrzebne.Dajcie spokój niech to wszystko się skończy.

80


Jak to? ~Jak to? (Gość)25.03.2020 15:38

To jeszcze tego nie znieśli???!!!!

70


gość ~gość (Gość)25.03.2020 15:04

Po darmową kase to pierwsi.

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat