"Promyk" dla piotrkowskich dzieciaków

Strefa FM Wtorek, 07 listopada 20175 6370
Piotrkowska świetlica środowiskowa "Bartek" uruchomiła nowy oddział. "Promyk", bo tak się nazywa, ma służyć dzieciom z problemami i dysfunkcjami. Oferuje miejsce do nauki, ale też zabawy i integracji z rówieśnikami.

Ładuję galerię...

Świetlica jest dostępna dla dzieci w godzinach 13.00-19.00 i obejmuje opieką dzieci od 5. do 16. roku życia.

-Oferujemy pomoc wychowawczą, socjoterapeutyczną. Mamy specjalistów: psychologa, pedagoga, logopedę. Prowadzimy też zajęcia ogólnorozwojowe, które wzbogacają wiedzę. Pomagają nam wolontariusze, którzy odrabiają z dzieciakami lekcje i planują im wolny czas - tłumaczy Bożenna Walczak, dyrektor placówki.

-Bardzo lubię tutaj przychodzić. Opiekunowie nie krzyczą na nas, nawet jeśli jesteśmy niegrzeczni. Możemy malować, czytać, bawić się. Chodzimy także na zajęcia do Miejskiego Ośrodka Kultury - opowiada jeden z podopiecznych.

 

Nowy oddział mieści się przy ul. Wojska Polskiego 54. Koszt adaptacji lokalu dla potrzeb świetlicy wyniósł około 130 tys zł. Miasto pozyskało je w ramach projektu "Razem możemy więcej" realizowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)08.11.2017 16:39

W tym lokalu spędziłem całe młode lata , bo tam była w latach siedemdziesiątych modelarnia lotnicza.Dobrze,że lokal służy dalej dla dzieci i młodzieży

30


1234 ~1234 (Gość)07.11.2017 19:13

Oczywiście kamera uchwyciła Pana Mariana przez przypadek hahahah

50


Emcepence... ~Emcepence... (Gość)07.11.2017 18:26

Cóż za poruszający widok na zdjęciach-przodownicy pracy którzy w pocie czoła zrobili świetlicę dla dzieci,nawet Batman jak widać przyczynił się do powstania tegoż przybytku.
P.s.na otwarcia i lans do zdjęć pierwsi ale robić to ni ma komu...

70


Piotrkowianin Piotrkowianinranga07.11.2017 14:47

Według "Polski Dziennika Łódzkiego"

Cytuję:
Placówkę otwarto oficjalnie dziś, 7 listopada, na rogu ulic Wojska Polskiego i Słowackiego.

: http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/nowa-miejska-swietlica-w-piotrkowie-juz-otwarta-zdjecia,4303162,artgal,t,id,tm.html
Sęk w tym, że te 2 ulice się nie krzyżują.

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat