Promocja książki dr. Tomasza Andrzeja Nowaka

ePiotrkow Poniedziałek, 02 marca 20203 1336
W niedzielę 1 marca, w salach piotrkowskiego Muzeum odbyła się promocja książki dr. Tomasza Andrzeja Nowaka pt.: "Nekrologi piotrkowskiego Tygodnia 1873-1906". Spotkanie zgromadziło licznie przybyłych miłośników przeszłości miasta, a także przewodników, członków Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego i regionalistów. Jak zaznaczył podczas spotkania autor publikacji, nekrologi pozostają nadal nieocenionym źródłem informacji zarówno w badaniach genealogicznych jak również biografistyce.

Analiza większej ich ilości pozwala natomiast poznać zwyczaje związane z pogrzebami, żałobą, jej wymiarem duchowym i religijnym. Nekrologi z prasy lokalnej stanowią swoistą dokumentacją życia społecznego. W opracowaniu znalazło się około 900 nekrologów z czasopisma ukazującego się przed laty na terenie całej ówczesnej guberni piotrkowskiej. Dlatego też publikacja ta może okazać się przydatna nie tylko rodowitym piotrkowianom ale też mieszkańcom i osobom związanym z okolicami mniejszych i większych miejscowości wchodzących przed laty w skład guberni piotrkowskiej, takich jak  m.in. Łódź, Częstochowa, Piotrków, Pabianice, Będzin, Tomaszów, Zgierz, Radomsko, Brzeziny, Rawa czy Łask.

Podczas spotkania zebrani oglądali prezentację multimedialną poświęconą najstarszej piotrkowskiej nekropolii.


Po spotkaniu wszyscy chętni mogli zapoznać się także z prezentacją archiwaliów dotyczących piotrkowskiego "Tygodnia" oraz poświęconych Mirosławowi Dobrzańskiemu - wieloletniemu wydawcy i redaktorowi tego czasopisma.

 

Chętnych do zakupienia książki w promocyjnej cenie nie brakowało. Uczestnicy spotkania mogli otrzymali też stosowną dedykację. Ci, którzy nie mogli przybyć na spotkanie autorskie, mogą nabyć książkę kontaktując się z wydawcą publikacji, którym jest Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku.

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

opo ~opo (Gość)03.03.2020 11:36

Ważne, że olej tańszy jest .

31


gość ~gość (Gość)02.03.2020 14:28

Chyba dra a nie dr.

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat