Prokuratura Rejonowa przyjrzy się PFM

Strefa FM Środa, 18 lipca 20125 3163
Prokuratura Rejonowa przyjrzy się Piotrkowskiej Fabryce Mebli. Śledczy sprawdzą, czy zarząd spółki działał na niekorzyść pracowników. Doniesienie w tej sprawie złożyła Państwowa Inspekcja Pracy.

- Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie PIP, z treści którego wynika, że w następstwie kilkukrotnych kontroli podmiotu (obejmujących zagadnienia wypłaty wymaganych bieżących wynagrodzeń i innych świadczeń pracowniczych) ustalono, iż w fabryce mebli dochodzi do uporczywego naruszania praw pracowniczych, wynikających ze stosunku pracy w zakresie niewypłacania wynagrodzeń i świadczeń - mówi Dorota Mrówczyńska z Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie.

Prokuratura ma teraz miesiąc na podjęcie decyzji o wszczęciu śledztwa lub nie. To już druga sprawa tocząca się przeciwko prezesowi PFM Spółka z o. o. w Piotrkowie. Podobne zawiadomienie zakończyło się w ubiegłym roku aktem oskarżenia. - W 2011 roku prokuratura skierowała akt oskarżenia do piotrkowskiego sądu przeciwko prezesowi zarządu PFM o popełnienie przestępstwa przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową (tj. naruszenie praw pracowniczych). Akt oskarżenia dotyczył zachowań, które miały mieć miejsce i które miały miejsce w okresie luty-lipiec 2008 roku – dodaje prokurator Mrówczyńska.

Sąd skazał wówczas prezesa fabryki mebli na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz karę grzywny.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pokrzywdzony ~pokrzywdzony (Gość)19.07.2012 23:44

Pokrzywdzeni przez prezesa i pfm - ile nas jest/osoby fizyczne, firmy/ ? Na jakie kwoty zostaliśmy naciągnięci ? W kraju czy za granicą ? Co z tym robimy oprócz czekania na Pańską łaskę.
Proszę o wpisy ew. o kontakt : prezes.pfm.pokrzywdzeni@onet.eu

00


były pracownik ~były pracownik (Gość)18.07.2012 23:02

Pewnie znowu się wywinie a może i nie, w każdym bądź razie bardzo się spieszy aby pozamykać stare zamówienia, zainkasować kaskę i chodu na zachód.

00


pracownik ~pracownik (Gość)18.07.2012 16:24

niech prokuratura przyjzy sie szczegółowo bo jest temat na rzeczy i uwierzcie mi że na bank coś znajdą wiem cos o tym

00


broda ~broda (Gość)18.07.2012 13:27

Szkoda że tak późno.

00


ooooooooo ~ooooooooo (Gość)18.07.2012 11:12

Jak znam zycie to po miesiącu zostanie śledztwo umożone.
TO JEST POLSKA

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat