ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Projekty domów z garażem, czy bez? Wybierz dom dopasowany do Twoich potrzeb

Piątek, 20 września 2019 2204
Przygotowując się do budowy domu musimy zadać sobie pytanie – jaki projekt będzie najpełniej odpowiadał wszystkim naszym oczekiwaniom? Dobrać go do naszych potrzeb, wyobrażeń oraz, niestety, także do budżetu, jakim dysponujemy na inwestycję. Jedną z kwestii, które musimy rozważyć, jest ta, czy budujemy dom z garażem, czy bez. Co daje nam posiadanie garażu, a kiedy jego brak jest uzasadniony? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Projekty domów jednorodzinnych z garażem, czyli wszystko pod dachem

 

Wybierając projekty domów z garażem mamy gwarancję komfortu swobody w korzystaniu z naszych pojazdów. Nie straszne nam zimy, mrozy i deszcze, nie rusza nas też upał rozgrzewający nasze auta do czerwoności. Garaż pozwala zapomnieć o drapaniu szyb, czy długim wietrzeniu auta przed wyruszeniem w trasę w letni dzień. Warto pamiętać, że jest to również pomieszczenie wielofunkcyjne. Może służyć nie tylko do parkowania samochodów, lecz także jako przestrzeń magazynowa, czy domowy warsztat dla złotej rączki. Aby wybudować dom z garażem potrzebujemy jednak nieco większej działki niż dla domu bez garażu. Jeśli mamy taką nieruchomość, to nie ma większego problemu, ale jeśli nie to musimy, albo z rezygnować z garażu, albo wykonać go w piwnicy. Taki zabieg generuje jednak znaczne koszty, co nie zawsze mieści się w budżecie inwestycyjnym. Warto pamiętać, że garaż to również dodatkowe pomieszczenie do ogrzania i potencjalne miejsce utraty największej ilości ciepła. Wszystkie te plusy i minusy musimy uwzględnić przeglądając projekty domów i dokonując ostatecznego wyboru.

 

 

Domy bez garażu – tanie w budowie, idealne na niewielką działkę.

Dom to dla wielu przede wszystkim dach nad głową i bezpieczne miejsce do życia. Wszelkie dodatki rozszerzające te podstawowe funkcję są dla nich zbędne. Odpada przy takim podejściu kwestia garażu, czy piwnicy. Dom bez garażu jest tańszy i szybszy w wykonaniu. Istotną cechą jaką posiadają takie projekty domów jest fakt, iż zmieszczą się na mniejsze działki. Poszerzenie budynku o garaż w wielu przypadkach uniemożliwia wybudowanie domu, ze względu na wymagane odległości od granicy działki. Wąska i długa działka wymusza ograniczenia w tym zakresie. Można zdecydować się na posadowienie budynku wejściem z boku, lecz niesie to z sobą pewne wyrzeczenia i zaburza estetykę parceli. Rozwiązaniem może okazać się garaż wolnostojący, który przy długiej działce można wybudować z przodu, lub za budynkiem.

Projekty domów bez garażu to również oszczędność już na etapie zamieszkania. Miejsce garażu może zająć dodatkowy pokój, który zintegrowany z domem, nie będzie przynosił takich strat energetycznych, jakie generuje garaż. Domy bez garażu, szczególnie małe domy parterowe, można w łatwy sposób przystosować do standardów domów energooszczędnych i pasywnych. Tym samym, dom bez garażu nie tylko wybudujemy szybko, lecz również zamieszkamy w nim ekonomicznie. Przy zastosowaniu np. wentylacji mechanicznej z rekuperacją i instalacji solarnej nakłady na ogrzewanie możemy ograniczyć nawet o 50%.

Z garażem, czy bez, nasz przyszły dom musi odpowiadać naszym potrzebom. Warto na etapie poszukiwań wybrać sprawdzony i solidny projekt domu. Takie gwarantują tylko uznane pracownie projektowe. Po najlepsze tanie projekty domów warto zajrzeć na GALERIADOMOW.pl.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat