Projekt filmowy w piotrkowskiej "Budowlance"

Strefa FM Środa, 27 listopada 20191 1558
"Malarskość filmu" to projekt Muzeum Kinematografii w Łodzi, który powstał we współpracy z piotrkowską "Budowlanką". W ramach spotkania uczniowie mogli obejrzeć dwa filmy, wzięli udział w wykładzie filmoznawcy i krytyka filmowego dr. Macieja Dowgiela, uczestniczyli też w warsztatach.

Ładuję galerię...

- Byłem liderem grupy, która opracowała obraz Stańczyka. Miała to być interpretacja bardziej nowoczesna, a więc ubraliśmy jednego z naszych kolegów w czerwone sukna. On siedział na krześle i był w zadumie. Myślał o naszej ojczyźnie i zastanawiał się, co zrobić, aby pomóc. W dłoniach trzymał sznurek, który miał rzucić Polsce na pomoc - powiedział jeden z uczniów, Michał Dybała. 

 

Zajęcia, które były prowadzone w ramach projektu "Malarskość filmu" przybliżają młodzieży dzieje sztuki i wprowadzają w historię filmu. - Od kilku lat współpracujemy z Muzeum Kinematografii w Łodzi i co roku staramy się wspólnie zorganizować jakiś projekt. Tym razem "Malarskość filmu". W ramach tego zadania oglądaliśmy filmy "Twój Vincent" i "Wesele". Następnie odbył się wykład filmoznawcy i uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których musieli wykazać się kreatywnością - mówiła Izabela Radke-Marczak, nauczycielka w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie. 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

!?@!?@ ~!?@!?@ (Gość)28.11.2019 08:55

Polsce sznurek, bardzo wymowna symbolika i taka twórczo-patryjotyczna.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat