Projekt e-geodezja w Piotrkowie oficjalnie podsumowany

ePiotrkow Piątek, 06 grudnia 20190 1783
Przedstawiciele piotrkowskiego Urzędu Miasta, mieszkańcy, a przede wszystkim geodeci spotkali się w Mediatece 800-lecia by podsumować projekt pn. „E-geodezja w Piotrkowie Trybunalskim – cyfrowe geodezyjne rejestry publiczne jako skuteczne narzędzie zwiększające zakres oraz jakość usług publicznych, świadczonych drogą elektroniczną”.

Ładuję galerię...

- Ten projekt realizujemy od 2016 roku, a w grudniu 2019 nastąpi jego zakończenie. Projekt jest ważny dla miasta Piotrkowa i jego mieszkańców, urzędników, ale także dla inwestorów i przedsiębiorców ponieważ jest to inicjatywa innowacyjna, która podniesie jakość danych geodezyjnych. Będziemy mogli też zaoferować klientom naszego urzędu nowe usługi elektroniczne, dzięki którym będą mogli szybciej i łatwiej załatwiać sprawy urzędowe - powiedział nam Krzysztof Studziżur, główny geodeta miasta Piotrkow Trybunalskiego.

 


Działania związane z realizacją projektu obejmują zbiory danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz oprogramowanie teleinformatyczne wykorzystywane do prowadzenia tego zasobu. Dostosowanie danych przestrzennych do wymogów prawnych umożliwi poszerzenie zakresu e-usług, które świadczy Urząd Miasta. Dzięki wprowadzeniu projektu e-geodezja, geodeci, instytucje i osoby prywatne będą mogły zdecydowanie sprawniej załatwić swoje sprawy związane z m.in. z opracowaniem graficznym np. map, profili, czy dokumentów kartograficznych. 

 

Wartość całego projektu to niespełna 5,67 mln zł, a nieco ponad 3,93 mln zł pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej. 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat