Projekt Rady Ministrów: mniejszy dystans i więcej kibiców na stadionach

PAPKraj Niedziela, 19 lipca 202012 1620
Dystans społeczny zostanie skrócony z 2 m do 1,5 m. Na targach i konferencjach będzie mogło uczestniczyć więcej osób, a na obiektach sportowych limit publiczności zostanie podwyższony do 50 proc. - wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów.
fot: pixabay

 

"Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu" – poinformował PAP wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

 

Dodał, że z kolei targi, kongresy czy szkolenia to wydarzenia, na których liczba osób może być w pełni kontrolowana, a każdy uczestnik może być ewidencjonowany z imienia i nazwiska. "Co za tym idzie, mogliśmy tu wprowadzić pewne poluzowania co do tzw. dystansu społecznego" – podkreślił wiceszef MZ.

 

Z projektu wynika, że podstawową zmianą w rozporządzeniu jest skrócenie tzw. dystansu społecznego z 2 m do 1,5 m, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust. Obniżono także maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań na osobę na 2,5 mkw.

 

W projekcie podwyższono także limit publiczności do 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla kibiców na stadionach piłkarskich i żużlowych.

 

Z projektu wynika, że w zajęciach lub w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób, będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 uczestników. W limicie nie zawierają się osoby zajmujące się obsługą wydarzenia.

 

Ponadto podniesiono limit publiczności na innych obiektach sportowych do 50 proc. Zmiana ta przewiduje również otwarcie dla publiczności hal sportowych we wskazanym 50-procentowym limicie.

 

Zdecydowano także o zniesieniu ograniczenia liczby uczestników zajęć na basenach. Podniesiono też limit publiczności do 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności. Zdecydowano o nieróżnicowaniu sytuacji basenów otwartych i zamkniętych.

 

W projekcie zapisano także zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych.

 

W projekcie przewidziano też udostępnienie widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni (nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc).

 

Widz będzie dalej zobowiązany do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się na terenie obiektów. Będzie też musiał zachować 1,5 m odległości od innego widza – w przypadku obiektów bez oznaczonych miejsc.

 

Rozporządzenie wchodzi w życie 21 lipca 2020 r., z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać 4 sierpnia 2020 r. (PAP)


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

antys ~antys (Gość)21.07.2020 11:30

A dziś 400 nowych przypadków. Na nic zaklinanie rzeczywistości, Czy w tym kraju jest ktoś, kto ma odrobinę rozsądku i zmusi pozostałych do przestrzegania prostych reguł bioasekuracji. Dotychczas nie spotkałem.Na jakąkolwiek odpowiedzialną decyzję tzw. rządu nie ma co liczyć.

21


Oszoł ~Oszoł (Gość)21.07.2020 11:15

Proszę tylko dalej nie zmniejszać, bo znowu będę musiał spać z żoną.
W sklepach nie wiem czy wchodzić z miarką zwijaną , czy z tzw calówką.
A namordniki - czy pan minister jeszcze wszystkich nie sprzedał bidula ?

01


brak pomysłu na życi ~brak pomysłu na życi (Gość)19.07.2020 14:54

Covidowy cyrk nadal trwa, aby do jesieni, bo wtedy to już za katar ogłoszą "pandemie w 5D"

103


cwaniak z miejskiej gazowni cwaniak z miejskiej gazowniranga19.07.2020 13:08

Co z imprezami masowymi ?

22


gość ~gość (Gość)19.07.2020 17:18

Ładne boisko ale nie w piotrkowe :):):):):):):)

21


gość ~gość (Gość)19.07.2020 16:45

A ile maksymalnie może być podnośników przed stadionem. Teraz podnośniki robią furorę.

22


gość ~gość (Gość)19.07.2020 13:25

Po takim wyniku wyborczym ja bym zmniejszył z 2m do 1,5103m. To im się po porostu należy!

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat