Projekt #FakeHunter: wezwanie do walki z dezinformacją o SARS-CoV-2

PAPKraj Niedziela, 22 marca 202013 2799
- Polska Agencja Prasowa (PAP) wspólnie z GovTech Polska uruchamia społeczny projekt weryfikacji treści, dotyczących wirusa SARS-CoV-2, publikowanych w internecie;

- Szukamy liderów opinii, osób zaangażowanych społecznie, które zostaną wyposażone w wiedzę o potwierdzonych źródłach informacji nt. koronawirusa i dołączą do walki z fake newsami;

- Każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do weryfikacji, a następnie otrzymać wiarygodną odpowiedź.
PAP/grafika

#FakeHunter to odważny i odpowiedzialny społecznie projekt, w którym uczestniczyć może każdy, komu zależy na dystrybucji wiarygodnych informacji w przestrzeni publicznej. W czasie zagrożenia epidemicznego największym wyzwaniem jest weryfikacja zasobów internetowych i demaskowanie nieprawdziwych wiadomości dotyczących wirusa SARS-CoV-2.


Obok oficjalnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz innych instytucji państwowych w przestrzeni internetowej pojawiają się bowiem fałszywe wiadomości, których celem jest dezinformacja i sianie paniki wśród Polaków.


Możliwość zgłaszania treści przez internautów zostanie udostępniona po zrekrutowaniu i właściwym przygotowaniu liderów opinii.


W obecnej sytuacji wiarygodna informacja odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Portale internetowe i wszyscy użytkownicy mediów społecznościowe powinni w sposób odpowiedzialny dzielić się wyłącznie prawdziwymi przekazami.


Dlatego Polska Agencja Prasowa wspólnie z GovTech Polska poszukują osób, które dołączą do projektu #FakeHunter i pomogą zwalczać dezinformacje dotyczące epidemii.


Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na http://bit.ly/fakehunter

 


Źródło informacji: PAP


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gienek ~gienek (Gość)23.03.2020 10:21

To ja, szpicel! Panie towarzyszu ministrze, podaję rażący przypadek dezinformacji!
Pani redaktor w TVPis mówi, że w Polsce dotychczas ok. 20 tysięcy ludzi. A na pasku zapierdziela, że tylko17.607. To było dzisiaj o godz. 8.04.
Jak można tak oszukiwać naród?

30


gość ~gość (Gość)23.03.2020 09:26

jak zapłacą stawkę jak za droga czyli 5000 za dobę to ja się piszę

10


on ~on (Gość)23.03.2020 07:22

Media nich zaczną od siebie a dopiero niech kogoś pouczają to samo tyczy się rządu i lokalnych władz to oni wspólnie manipulują społeczeństwem okłamując go i wmawiają to czego nie tak jak rzekomy smog i ocieplenie klimatu. Jeśli chodzi o rząd i sejm to która ustawa jest pożyteczna dla społeczeństwa niestety żadna same gnioty szkodliwe uchwalane pod osłoną nocy. Cenzura i dyktatura na każdym kroku i najgorsze ,że ci co to robią pierwsi lecą przy każdej okazji do kościoła na pokaz jacy to wierzący. Ta epidemia została wywołana celowo wiadomo przez kogo co można dowiedzieć się z niezależnych źródeł bonie z mediów tych propagandowych które piorą mózgi naiwnym. To nic innego jak próba depopulacji bo w 2009 roku chciano wywołać pandemię ale nie poszło tak jak tego chciał pseudo światowy rząd. Na tą chwilę nie ma na kogo głosować PIS czy PO to jedno dno z przystawkami

30


heniek ~heniek (Gość)23.03.2020 02:01

Pan minister od policji i służb (ten skazany na więzienie i cudownie ułaskawiony przez pana Dudę) wczoraj zapowiedział stworzenie lotnych brygad, które będą ścigać zwyczajnych ludzi. Czyli wracamy do idei sygnalistów, czyli zwyczajnych szpicli.

60


ja gość ~ja gość (Gość)22.03.2020 13:57

#FakeHunter - co to za twór ............... czy to tylko kombinacja wyciągania danych ? ? ?
Początek i falstart .......

31


gość ~gość (Gość)22.03.2020 13:01

W dniu dzisiejszym odbywają się wybory uzupełniające w kilku gminach. Wybory to forma obowiązku. Jak to się ma do opuszcznia domu które jest tak krytykowane i naganne.

50


nie ma zgody na niewolnictwo przez 5 % nację świata ~nie ma zgody na niewolnictwo przez 5 % nację świata (Gość)22.03.2020 11:00

Jeden świat, jedna słuszna informacja. Krążycie wokół tych ludzi, jak sępy, aby nałożyć cenzurę na internet, wprowadzić obrót bezgotówkowy /bo się od gotówki zarazimy-zawsze się zarażaliśmy/, czas na wprowadzenie krachu w gospodarce i finansach już się rozpoczął, bez bomb, bo one by wszystko zniszczyły.

20


gość ~gość (Gość)22.03.2020 09:44

Ja się zgłaszam do wolaki szczególności z TVP i TVN bo sami się zaprzeczają

10


gość ~gość (Gość)22.03.2020 09:40

Proponuję zacząć od tvn tam to sie dzieje

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat