Profesor Kik w Strefie FM: Ta zmiana daje nadzieję

ePiotrkowKraj Środa, 13 grudnia 201758 4437
Zmiana na stanowisku premiera wciąż wywołuje emocje. We wtorkowym Maglu komentowali je nie tylko słuchacze, ale także znany politolog prof. Kazimierz Kik.

Zdaniem większości biorących udział w dyskusji nie będzie to dobra zmiana. To może zaskakiwać o tyle, że od kilkunastu lat w naszym regionie w wyborach parlamentarnych najwięcej głosów zdobywają kandydaci partii obecnie rządzącej. Głos w sprawie nowego premiera zabrał też politolog prof. Kazimierz Kik, którego prowadzący zapytali, dlaczego doszło do zmiany, skoro poprzednia premier była oceniana co najmniej dobrze, a wyniki gospodarcze były jeszcze lepsze?
- W polityce zmiana to nadzieja, nowa perspektywa. Zmiany należy dokonywać nie wtedy, kiedy dzieje się coś złego, kiedy przychodzi kryzys, wybucha jakaś afera, ale tak żeby ten kryzys wyprzedzić. Może Mateusz Morawiecki nie ma bezpośredniego politycznego zaplecza w PiS, ale jest specjalistą jakich mało. Przecież twarzą rządu jest gospodarka, a tą kieruje właśnie on.


Na pytanie, dlaczego nie doszło do wymiany choćby jednego ministra (część mediów sugerowała w tym kontekście Antoniego Macierewicza), prof. Kik odpowiedział: - Na razie nie ma takich zmian, ale to chyba taktyka. Zbyt dużo i zbyt radykalnych - a taką byłaby wymiana min. Macierewicza - to mogłoby być szokiem dla wyborców PiS, ale też dla samych szeregowych członków partii. To zapewne będzie najpierw głęboko przedyskutowane, ale sądzę, że pewne zmiany personalne nastąpią. Najpewniej po Nowym Roku.


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (58)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tak sobie myślę ~tak sobie myślę (Gość)13.12.2017 10:36

Nie ma idealnej partii, ale z tych na naszej scenie politycznej po 1945 to jednak partia PIS jest najlepsza dla Polaków.

1221


Antek 3 wybuchy ~Antek 3 wybuchy (Gość)13.12.2017 08:05

" Ta zmiana daje nadzieję" niezły tytuł, czyli rząd Szydło był beznadziejny, a ponieważ rząd Morawieckiego to to samo co rząd Szydło, więc wychoddzi na to, że też beznadziejny. Profesorek z PZPR chciał pochwalić zmiany, a sam się elegancko zakiwał.

247


on ~on (Gość)13.12.2017 09:25

może rzeczywiście te tytuły naukowe nadawane za czasów słusznie minionych należy odbierać? Gdzie Pan profesor widzi nadzieję? Nowy "premier" opublikuje wyrok TK? Zaprzestanie wraz ze swoim ugrupowaniem upartyjniania sądów? Czy może przestanie łamać konstytucję?

136


gość ~gość (Gość)13.12.2017 09:59

Takiego upokorzenia jakiego doznała Szydło to jeszcze nie było. Kaczyński zrobił ją broszką u kożucha Morawieckiego, a ona - jak na potulną marionetkę przystało - zgodziła się na to. Z banksterem - milionerem będzie dokładnie tak samo, Kaczyński przestawia swoje figurki jak mu się pododoba, a sam jest tchórzem przez całe życie, boi się odpowiedzialności.

157


97-300 97-300ranga13.12.2017 16:27

"niezależna" Z najnowszego sondażu Kantar Public wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować aż 50 procent wyborców! Na drugą w notowaniu Platformę Obywatelską chęć głosowania wyraziło zaledwie 17 proc. respondentów.
Sondaż Kantar Public przeprowadzono dla dziennika 11 grudnia, czyli w dniu zaprzysiężenia rządu Mateusza Morawieckiego.
Jego wyniki wprawią totalną opozycję w podły nastrój, bo wyborcy wyraźnie wskazali, jak oceniają jej działania. Za to ugrupowanie rządzące cieszy się niespotykanym poparciem.
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, aż 50 proc. wyborców zagłosowałaby na Prawo i Sprawiedliwość!

Komentarz był edytowany przez autora: 13.12.2017 16:38

109


gość ~gość (Gość)13.12.2017 09:28

Wladek z psl mowil ze wszystko drozeje jajka maslo jablka tylko niech powie prawde jakie sa przyczyny tego jak byli u wladzy kurniki likwidowali cena mleka byla dno jabka na skupach za kilka groszy
Taka jest polityka pslu zeby tylko rolnikowi nie dac zarobic i go zgnoic
Psl to partia judaszy klamcow jak i platformy i nowoczesnej

512


sky ~sky (Gość)13.12.2017 11:06

Pan "politolog " stwierdził między innymi , że " Pan Morawiecki posiada doskonałe przygotowanie fachowe do pełnienia funkcji premiera" Z moich obserwacji wynika, że na studia historyczne idą głównie ludzie dla których nauki ścisłe i techniczne są nie do ogarnięcia. Nasza współczesna historia zaświadcz jednak, że do pełnienia najwyższych funkcji w państwie nie potrzebne jest żadne wykształcenie.

135


makintosz ~makintosz (Gość)14.12.2017 15:32

Profesor Kik , jako były lektor KC PZPR , jest typowym wyborcą, zachwyconym PIS. Mnie to nie dziwi. Rozdawać pieniądze. Dawniej dawała partia i rząd, teraz każdy podatnik. Rząd ma tyle pieniędzy ile my mu zapłacimy.

51


gość ~gość (Gość)13.12.2017 12:37

Czytam te komentarze i widzę, że wyborcy PiS-u oczekują, że władza im DA.To jest właśnie różnica - typowa mentalność jak w PRL - władza DA, władza POMOŻE,władza ZAŁATWI coś za mnie. A ja pójdę do pracy na osiem godzin, odbiorę zasiłek i będę się cieszył, że półki w sklepach są pełne.

235


97-300 97-300ranga14.12.2017 13:56

W takim tempie uciekają z tzw. platformy że w niedługim czasie może ostać się jeno budka z piwem , szczerba-ty kufel i grzesio szczecina .

16


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat