Produkty ziemi piotrkowskiej trafią do piotrkowskich hoteli i restauracji?

ePiotrkow Czwartek, 25 lipca 20194 2761
Promocja lokalnych produktów – miodów, serów, wędlin to cel współpracy, jaką podjęły miasto Piotrków i powiat piotrkowski. Efektem wspólna organizacja Trybunalskiego Festiwalu Smaku. Co dalej?

- Już od roku próbujemy promować lokalne produkty ziemi piotrkowskiej – mówi starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. - W 2019 r. od współpracy z pszczelarzami rozpoczęliśmy promocję marki „Smaki ziemi piotrkowskiej”. Promujemy nasze miody. Dzięki współpracy na linii powiat-miasto promowanie objęło również Piotrków Trybunalski. Nasze produkty lokalne chcemy oferować dla lokalnego biznesu, restauracji i hoteli. Budujemy sieć wspierania lokalnego przetwórstwa. Dzięki środkom pozyskanym na uruchomienie inkubatorów przetwórczych będziemy tworzyć centrum promocji produktu lokalnego. Pierwszą inicjatywą są właśnie stoiska podczas Festiwalu Smaków.


Starosta podkreśla, że miasto nie istnieje bez powiatu, a powiat bez miasta. Cel jest więc wspólny. - Dlatego chcemy ściśle współpracować na bazie nie tylko produkcyjnej, ale przede wszystkim dystrybucji – dodaje. - Większość restauracji i hoteli zlokalizowanych jest w Piotrkowie, dlatego z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem podjęliśmy wspólną inicjatywę, aby zorganizować Trybunały Nalewkowe i Piotrkowskie Święto Miodu, gdzie można promować to, co mamy najlepszego. Chodzi nie tylko miody, ale też warzywa, owoce i wszystko, co można z nich wyprodukować. Do tego produkty związane z garmażerią, wędliny, sery.


Najlepszym przykładem lokalnego, unikalnego produktu jest syrop na bazie czarnego bzu i miodu. - Ma bardzo wiele walorów prozdrowotnych i mam nadzieję, że zyska uznanie – mówi starosta.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

his. ~his. (Gość)26.07.2019 07:40

cyt."Starosta podkreśla, że miasto nie istnieje bez powiatu, a powiat bez miasta" Jakże by miało być inaczej skoro siedziba starostwa jest w Piotrkowie i korzysta z wszelkich miejskich udogodnień. Z kolei służba zdrowia w dużej części jest /jeszcze jest/ w ręku powiatu...z której z to korzystają mieszkańcy miasta.

40


gość ~gość (Gość)25.07.2019 13:13

Ja, jako lokalny patriota, piję jałowiec. Od czasu do czasu.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat