Problemy na przejeździe przez autostradę w Twardosławicach

Strefa FMRegion Sobota, 14 grudnia 201971 17092
Kierowcy narzekają na blokowanie skrzyżowania na przejeździe przez budowaną autostradę A1 w Twardosławicach, a mieszkańcy tej miejscowości skarżą się na olbrzymie korki. Wprowadzone rozwiązanie miało ułatwić przejazd z Piotrkowa na teren gminy Grabica i odwrotnie, tymczasem jest powodem frustracji wielu kierowców.
fot. pakwi

Jak nietrudno zauważyć, jeden problem powoduje drugi. Sprawę blokowania skrzyżowania wielokrotnie zgłaszali nam słuchacze Strefy FM Piotrków. Z niepokojem na zaistniałą sytuację patrzy Krzysztof Kuliński, wójt gminy Grabica. - Sytuacja pogorszyła się w ostatnim tygodniu, gdy zamknięty został węzeł bełchatowski. Patrzymy z przerażeniem na to co się dzieje. Mieszkańcy Twardosławic mają coraz większe problemy. Chcą normalnie funkcjonować, jednak tworzące się w ich miejscowości korki uniemożliwiają im to. Obok tej wąskiej drogi są posesje, a mieszkańcy często nie mogą z nich normalnie wyjechać czy wjechać do własnego domu. Myślę, że przed nami teraz najgorszy, zimowy okres. Niedługo zostaną rozebrane wszystkie wiadukty i nie będzie przejazdu nad autostradą. Na pewno skomplikuje to jeszcze bardziej życie mieszkańcom gminy. Mogę tylko apelować o cierpliwość. Dobrze, że udało nam się mimo wszystko zrobić ten przejazd na Twardosławicach - mówi wójt Krzysztof Kuliński.


Oprócz tego, że kierowcy ciężarówek często blokują skrzyżowanie i uniemożliwiają przejazd, wielu kierujących traktuje ten przejazd jako wyjazd i wjazd na autostradę. Zwróciliśmy się o komentarz do pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Od chwili przekazania terenu pod budowę, za wszystko, co się na niej dzieje odpowiedzialność ponosi wykonawca i tam trzeba kierować pytania. Druga kwestia, ani my jako inwestor, ani wykonawca nie mamy uprawnień ani narzędzi prawnych, aby dyscyplinować nieodpowiedzialnych kierowców. To domena policjantów oraz inspektorów ITD. Wykonawca (o ile zauważy takie zachowania), może co najwyżej zgłosić problem odpowiednim służbom. Wjeżdżanie na skrzyżowanie na czerwonym świetle, czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to bardzo poważne naruszenia obowiązujących zasad, jednak wyciągnie konsekwencji leży w gestii służb, o których wspomniałem - tłumaczy Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.


Z kolei przedstawiciele ITD wyjaśniają, że ich działania rozwiążą problem tylko na chwilę. Jak tłumaczą, na terenie budowanej A1 nie ma nawet miejsca, aby móc skontrolować pojazd, który popełnił wykroczenie. Czekamy również na komentarz piotrkowskich policjantów.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (71)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.12.2019 14:02

Za mało policji po przeszkoleniu z RD

34


gość ~gość (Gość)16.12.2019 07:43

Będą korki bo nawigacja od łodzi do Częstochowy prowadzi przez Bąkowiec Polesie i ul Twardosławicką .

40


gość ~gość (Gość)15.12.2019 09:48

Gdzie jest zbawca narodu wybraniec piotrkowskiego luda Antoni M? Może powoła jakąś komisję i rozwiąże problem?

115


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)15.12.2019 19:34

Proponuję się powstrzymać jest budowa i przebudowa, kilka miesięy i nikt nie będzie o tym pamiętał, szczegulnie o tych głupich komentarzach na tym forum!

56


kamera ~kamera (Gość)14.12.2019 12:42

KAMERA na SKRZYŻOWANIU.
I MANDATY pocztą. Załatwią sprawę.
A tak to olbrzymie korki. Cwaniacy skręcają w prawo i potrafią na jedną zmianę świateł zablokować całe skrzyżowanie że żaden samochód nie przejedzie, a tak to by przejechało z 8 do 10. Jechałem wiele razy i widzę co się dzieje

151


gość ~gość (Gość)15.12.2019 09:47

Kamery należą do budowy A nie do policji

22


gość ~gość (Gość)14.12.2019 16:26

W takiej sytuacji nic tylko trąbić na chama,dodatkowo zwyzywać go na CB od chama buraka i że nie umie jeździć.

76


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)14.12.2019 21:34

A ja na korki staram się nie narzekać. Owszem, ciężko się jeździ czasami, ale wiem że przecież żaden z kierowców nie tworzy korków specjalnie. Są utrudnienia i zwężenia, więc siłą rzeczy musi być ciasnej... A każdy chce dojechać do celu, więc szuka alternatywnej trasy. PS.przy okazji dziękuję kierowcom tir-ow, którzy chyba jako jedyni "wpuszczaja" mnie z dróg podporzadkowanych w korkach na wolborskiej, slaskiej czy krakowskim przedm.

61


gość ~gość (Gość)15.12.2019 11:09

Każdy narzeka.... Korki są wszędzie utrudnienia wyjazdu również. Mieszkam w miejscowości położone przy starej trasie na Częstochowe. Włączenie się do ruchu to 10 czasem 15 minut. TIR za tirem i co zaskakujące kierowcy Tira potrafią uprzejmie wpuścić osobowi oczywiście jak już jadą to nie ma szans. Codziennie dojeżdżam do Łodzi. Owszem jest trudno ale co mam zrobić rzucić pracę czy kupić śmigłowiec. Pogodzilam się z tym co jest i będzie. Giga rondo tam też uprzejmie jest wpuszczane przez kierowców TIR.

40


gość ~gość (Gość)14.12.2019 14:37

Jak ktoś złamie przepisy jazdy na wprost lub blokuje skrzyżowanie strzał kontrolny w opony mandat i zepchnąć spychem . Codziennie cyrk. Zimą to będzie tragedia. Już teraz z Grabicy jedzie się czasami godzinę. Pozdrawiam Piotrków który we wszystkich kierunkach jest zablokowany nie mówiąc o przejazdach kolejowych. Pozdrawiam.

92


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat