Próba generalna przed OOM

AKS PiotrkówKraj Poniedziałek, 07 maja 20184
Młode zapaśniczki AKS Piotrków Piotrków Trybunalski rywalizowały w weekend w Siedlcach podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego. Wśród klubów AKS uplasował się ostatecznie na III miejscu za zespołami Sokoła Lublin i Slavii Ruda Śląska. To była próba generalna przez Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.

O zwycięstwo walczyło w Siedlcach 180 zawodników i zawodniczek z ponad 30 klubów, piotrkowianki zdobyły trzy medale, na drugim stopniu podium stanęły Kinga Jaroniek (kat. 39 kg) oraz Karina Dolna (kat. 50 kg), natomiast brązowy medal wywalczyła Julia Dolna (kat. 36 kg).

Tuż za podium uplasowały się Kinga Iznerowicz (kat. 36 kg) i Wiktoria Jaroniek (kat. 42 kg), które zajęły piąte miejsca, natomiast Kinga Hejniak (50 kg) zakończyła rywalizację na siódmej pozycji.

Już za dwa tygodnie piotrkowskie zapaśniczki i zapaśnicy wezmą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.