Priorytetem Województwa - walka z covid-19

Łódzkie Środa, 31 marca 20218 1496
Stało się. Trzeba było uruchomić szpital tymczasowy zorganizowany w hali Expo w Łodzi. Dodatkowe łóżka, w tym respiratorowe, stały się dodatkowym oddziałem Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. - Samorząd województwa łódzkiego nie ustaje w kolejnych działaniach przygotowujących podległe mu szpitale do walki z pandemią – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

Ładuję galerię...

 

Dowodem na to – kolejne ponad 51 mln zł na walkę z koronawirusem, które trafia do szpitali oraz podmiotów leczniczych w Łódzkiem mających zespoły Ratownictwa Medycznego. Pieniądze zostaną wydane na: rękawice, gogle, maseczki, przyłbice, kombinezony ochronne, fartuchy.

Na wsparcie może liczyć 30 podmiotów medycznych w województwie. Pieniądze na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa. Przypomnijmy, że w najbliższym czasie do szpitali w regionie łódzkim trafi także 50 aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, które zostaną zakupione przez samorząd województwa łódzkiego.


To już piąta edycja Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy województwa mogą już zgłaszać projekty w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Pula środków do wykorzystania na realizację zadań wynosi 8 milionów złotych.

Tegoroczny Budżet Obywatelski będzie realizowany na nieco odmienionych zasadach. Nie będzie podziału na pule subregionalne, a zamiast tego na pule: wojewódzką i powiatowe. Jako zadania „wojewódzkie” można zgłaszać projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, natomiast w ramach 24 pul powiatowych są projekty zadań nieinwestycyjnych o charakterze sportowym, turystycznym, dotyczące bezpieczeństwa publicznego, z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, upowszechniania folkloru związanego z województwem i upowszechniające kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej.

Nabór projektów potrwa do 12 kwietnia.

 

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

luc ~luc (Gość)09.04.2021 11:54

województwo niech zajmie się normalnym leczeniem chorych i do dostępu do lekarzy to problem zgonów minie

10


antys. ~antys. (Gość)03.04.2021 09:14

Jak się walczy z seniorami pokazał już niejaki Dworczyk pozbawiając tysiące starych ludzi szczepionek a pakując je 40 letnim pisowcom. Wsytd.

50


Równi i równiejsi ~Równi i równiejsi (Gość)03.04.2021 15:26

To dlaczego personel pomocniczy w ochronie zdrowia jest pomijany w dodatkach ??? Ratownik niosący pacjenta na noszach i kierowcą ma dodatek a kierowca nie..... tłumaczenie kierowca nie kontaktu z pacjentem. To jest kpina.

20


i tyle ~i tyle (Gość)02.04.2021 19:59

To nie jest walka z c19 tylko z ludźmi

70


go?ć_pawel ~go?ć_pawel (Gość)02.04.2021 08:14

Nie ma żadnej pandemi

21


axel ~axel (Gość)31.03.2021 18:57

Dziś Pan Niedzielski (MZ?) stwierdził, że na Śląsk zostaną skierowane większe dostawy szczepionek. Ot pisowska polityka , gdzie indziej mogą zdychać. I co na to woj. łódzkie ?

41


axel ~axel (Gość)31.03.2021 10:48

Oświadczam, że Wł. Gut , podobno profesor w wypowiedzi zamieszczonej na portalu interia kłamie, twierdząc , że w przypadku seniorów każdy kto chciał już się zaszczepił. Seniorzy mają przekladane nie ze swojej winy terminy szczepień .średnio o minimum 2 tygodnie.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat