Prezydent przekazał pomoc dla piotrkowskich szpitali

ePiotrkow Poniedziałek, 06 kwietnia 202030 4940
Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak przekazał piotrkowskim szpitalom sprzęt do ochrony osobistej. Jest to pierwsza partia pomocy kupiona ze środków Urzędu Miasta, ale - jak podkreślił prezydent - na pewno nie ostatnia. Łączna wartość wsparcia to ponad 100 tys. złotych.

Ładuję galerię...

- Przekazałem komplety środków zabezpieczających dla szpitali z myślą o personelu medycznym. Są to m.in. rękawice, fartuchy chirurgiczne i komplety ubrań do operacji. To jest pierwsza partia pomocy. Natomiast kolejne - w postaci maseczek, płynów dezynfekujących - pojawią się niebawem, sukcesywnie tak jak realizujemy nasze zamówienia. To jest zupełnie naturalne, że w tej sytuacji, pomimo że jako samorząd nie prowadzimy żadnego ze szpitali na terenie miasta, ale jednak się poczuwamy do tego, by wesprzeć personel medyczny, który jest najbardziej narażony w czasie trwającej epidemii i trzeba pamiętać, że służy nam - wszystkim mieszkańcom, każdego dnia narażając swoje zdrowie i dlatego też tym służbom serdecznie dziękuję - mówił prezydent Krzysztof Chojniak. Prezydent poinformował, że w najbliższych dniach powinny również dotrzeć zamówione respiratory dla szpitala przy ul. Rakowskiej.

 

Pierwszą z obdarowanych placówek było Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. W imieniu szpitala pomoc odebrał p.o. dyrektora prof. Piotr Woźniak. - Jest to bardzo ważna i dobra inicjatywa - mówił. - Bardzo dziękujemy panu prezydentowi za ten gest, który przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pracy całego personelu szpitala. To jest niezmiernie ważne w tych ciężkich czasach, kiedy wiemy, że są problemy z dostawami zarówno środków ochrony osobistej, jak i dezynfekcyjnych. Jesteśmy jedynym szpitalem w powiecie, który prowadzi położnictwo i ginekologię. W minionym miesiącu urodziło się więcej noworodków niż w poprzednim, co tylko wskazuje na to, że szpital nie stracił zaufania kobiet rodzących, a takie wsparcie jest bardzo ważnym elementem, dającym możliwość utrzymania ciągłości pracy. Prof. Woźniak podkreślił również, że w obecnym okresie znacznie zwiększyła się ilość zużywanego sprzętu ochronnego, ponieważ wcześniej był używany tylko do zabiegów operacyjnych, a teraz personel używa go przy wszystkich pracach.

 

Znacznie więcej sprzętu ochrony osobistej wykorzystuje się również w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika, którego pracownicy pracują na "pierwszej linii" i są szczególnie narażeni na zakażenie. - To jest szpital, który przyjmuje pacjentów w stanach zagrożenia życia i niezależnie od tego, czy będzie zakażenie, czy nie, to my przyjmujemy pacjentów, bo życie ludzkie jest ważne ponad wszystko, a naszym obowiązkiem jest jego ratowanie - mówi Beata Rzeźnicka, naczelna pielęgniarka w SSW im. M. Kopernika, która również podziękowała za pomoc i podkreśliła, że byłoby trudno poradzić sobie z odpowiednim zaopatrzeniem szpitala w sprzęt ochronny bez pomocy zewnętrznej.

 

Każdy ze szpitali otrzymał 28 tys. sztuk rękawic medycznych, 150 sztuk ubrań operacyjnych (bluza + spodnie) i 1250 sztuk fartuchów chirurgicznych.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja bym dał ostatek ale nie mam ~ja bym dał ostatek ale nie mam (Gość)07.04.2020 14:10

Konieczko jak był radnym wspierał Chojniaka. Jako milioner powinien dać ze swoich oszczędności a nie chwalić się publicznie, że dał z urzędu miasta. Nie stać go?

42


Reneta z UM ~Reneta z UM (Gość)06.04.2020 18:12

Brawo brawo panie prezydencie. Pomoc ludziom, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem to duża sprawa. Dziękuję w imieniu swoim i swojej rodziny.

1110


gość ~gość (Gość)06.04.2020 23:39

M. W. Zaraził się że w masce łazi?

17


gość ~gość (Gość)06.04.2020 15:26

Za nasze pieniądze

86


wollf ~wollf (Gość)06.04.2020 16:23

prezyden to niech odwola zakaz chandlu na targowiskach bo takto niebendzie mial pieniendzy nanic a z tego characzu co nalozyl na nas to starczy na maseczki dla wszystkich

411


gościak ~gościak (Gość)07.04.2020 08:05

Czy wam na prawdę nic nie odpowiada? Ludzie ogarnijcie się! Dają źle nie dają jeszcze gorzej. Bardzo ciężko wam dogodzić. Najlepiej niech nic nie robią. Każdy się stara jak może . Lepiej módlcie cię aby nie było więcej przypadków w naszym powiecie i żeby to się jak najszybciej skończyło.... :*

92


gość ~gość (Gość)06.04.2020 20:54

Nie zawsze mi rośnie ciasto drożdżowe

51


NN ~NN (Gość)06.04.2020 20:17

Nie głosuję na Chojniaka i nie zagłosuję, ale czepiacie się. Ciągle żle, nic nie robi żle, robi coś też żle.Dobrze,że szpitale dostają środki ochrony,żeby jeszcze piotrkowska służba zdrowia była przetestowana na koronawirusa dla własnego i naszego zdrowia i życia.

123


panie Cysorzu ~panie Cysorzu (Gość)06.04.2020 17:45

Czy Piotrków wprowadza 5G?

45


gość ~gość (Gość)06.04.2020 18:13

Cwaniaka96 oglądaj się za siebie

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat