Prezydent nie chce majtek na balkonach

ePiotrkow Środa, 06 lipca 201647 16049
Może nie jest to najważniejsza sprawa pod słońcem. Ale… szykują się zmiany w sposobie wywieszania prania. Taka jest sugestia prezydenta.
źródło: internet

Na razie prezydenta Lubina. Robert Raczyński powiedział: - Docelowo będziemy zmuszać do zdejmowania gaci z balkonów, bo to jest naprawdę przykry widok w mieście, w XXI wieku.


Słowa padły przy okazji dyskusji na temat tzw. ustawy krajobrazowej, w myśl której władze wielu miast mają "oczyszczać" przestrzenie publiczne z niespecjalnie udanych reklam, banerów i billboardów. Padły na podatny medialnie grunt.


- No właśnie, media przedstawiają to w ten sposób: prezydent Lubina walczy z praniem na balkonach. A to wcale nie tak - mówił w radiowym Maglu rzecznik prasowy prezydenta Jacek Mamiński. - Chodzi o tzw. ustawę krajobrazową, zgodnie z którą z miast mają zniknąć szpecące je reklamy. A nie uprane rzeczy! Prezydent wygłosił jedynie pewną sugestię, i to w sposób humorystyczny. Może nie wszyscy wiedzą, ale wiele spółdzielni mieszkaniowych już wprowadziło ograniczenia, które mają na celu zakaz wieszania prania i zasłaniania widoku sąsiadom. Jest to jednak przepis martwy. Choć oczywiście lepiej byłoby, gdyby rzeczy suszyły się w specjalnych suszarniach, a nie na balkonach. Na pewno wyglądałoby to lepiej.


Okazuje się, że i w Piotrkowie ktoś tutaj dostrzegł pewien problem. - Całkiem niedawno otrzymałem sygnały, że zwłaszcza w blokach niedaleko galerii Focus Mall niektórym mieszkańcom przeszkadza wywieszone przez sąsiadów pranie - mówił na antenie radny Jan Dziemdziora. - Zamierzałem sprawę przedstawić na posiedzeniu Komisji Administracji i Bezpieczeństwa Publicznego, ale to już po wakacjach. Jednak uspokajam tych, którzy pranie wywieszają: rewolucji w tym zakresie nie będzie.


Nie będzie, bo pewnie są ważniejsze sprawy do załatwienia. Ale jak poinformował nas jeden ze słuchaczy, swoje pranie już z balkonu zdjął. Bo woli dmuchać na zimne.


Zainteresował temat?

5

10


Komentarze (47)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wiwi ~wiwi (Gość)06.07.2016 10:02

Niech miasto zakupi wszystkim mieszkańcom suszarki elektryczne i pokryje koszty ich użytkowania i wtedy wprowadzać zakaz suszenia na balkonach.
uważam

160


gimbaza ~gimbaza (Gość)06.07.2016 09:40

Mi ktoś regularnie majtki podkrada

111


obs. ~obs. (Gość)06.07.2016 09:17

Ma pan rację panie radny Dziemdziora nie dać się wciągnąć w "wielką politykę majtkową" w trybunalskim grodzie. Pioruny już biją....

70


śmieszek ~śmieszek (Gość)06.07.2016 09:11

Oczywiście. Majtki wywieszane powinny być schludne ,dobrze wyprane ,nie w proszkach wiodących. W rozmiarach odpowiednich. Podobnie biustonosze. Duży rozmiar świadczy o rozpasaniu społeczeństwa i jego zamożności.Bo dużo je i tyje. Najlepiej byłoby bieliznę po jednorazowym użyciu wyrzucać do odpowiednio oznakowych pojemników jak czyni to angielska rodzina królewska ,która oczywiście żadnych majtek nie suszy.....

150


do dziemdzory ~do dziemdzory (Gość)06.07.2016 08:09

zajmij się majtami swoich sąsiadów-ile razy jadę na swoją działke to widze te porozwieszane nachy na bloku przy ogródkach działkowych

102


Gołąb ~Gołąb (Gość)06.07.2016 09:00

Chyba prezydent Piotrkowa nie ma większych ambicji nikt nie wiesza specjalnie bielizny na balkonie czy gdzieś gdzie ją widać a może by zajął się nadmiernym hałasem dopomogl wyborcom

60


sklave sklaveranga06.07.2016 08:59

Mnie tam takie wystawy bielizny nie przeszkadzają o ile są dobrze wyprane. Przynajmniej widać co sąsiadka, sąsiad nosi. Figi, stringi, czy barchany? Nie ma to jak suszenie prania na powietrzu jeszcze do tego świeżym. Foto na http://sklave.manifo.com/foto-szopka

100


krytyk ~krytyk (Gość)06.07.2016 08:52

Mieszkam w bloku na ul.Działkowej 6. i jestem zmuszona wieszać ,, gacie' na balkonie. Kiedyś mieliśmy w bloku pralnię i trzy suszarnie.Jakiś czas temu wszystko nam TBS zabrał i wynajął komuś na coś. za jakieś pieniądze.Płacimy duży czynsz ,a żadnych wygód.Od kilku lat w okresie jesień ,zima wieszamy pranie w pokojach i wdychamy opary proszku i płynów.Lato to jest jedyny czas kiedy nasze płuca nie oddychają chemią.

220


Iga ~Iga (Gość)06.07.2016 08:43

Wystarczy gacie powiesić na sznurku od ściany a resztą ciuchów zasłonić wieszając na sznurkach od podwórka.A w ogóle gacie gaciami ale jakie klamoty stoją na balkonach. To tylko kwestia kultury i estetyki.

140


gonzo ~gonzo (Gość)06.07.2016 08:30

Wywieszanie majtek to kwestia kultury, a nie przepisów. Wystarczy rozwieszać pranie na stojącej suszarce, a nie na sznurach. Ale niektórym się to w głowie nie mieści.

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat