"Prezydent Piotrkowa nie podejmuje działań..."

Strefa FM Poniedziałek, 10 czerwca 201318 3975
Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego nie podejmuje żadnych działań, by zakończyć sprawę związaną z drogą powiatową Kącik - Mzurki - powiedział na konferencji prasowej Szczepan Chrzęst - starosta powiatu bełchatowskiego.

Kilka lat temu, decyzją prezydenta miasta, zakazano przejazdu tirów przez Piotrków, przez co ruch tranzytowy pojazdów przez drogę powiatu bełchatowskiego, stał się znacznie większy.

- GDDKiA informuje mnie, że nie widząc żadnych działań ze strony prezydenta Piotrkowa (mających na celu rozwiązanie problemu) ponownie prosi o podjęcie działań przez wojewodę łódzkiego, aby spowodował on zniesienie ograniczeń w ruchu tranzytowym przez Piotrków Trybunalski. GDDKiA zaznacza, że wojewoda może również zapewnić stosowny objazd dla ruchu tranzytowego. Nie ukrywam, że bełchatowskie starostwo nadal zmierza w kierunku ograniczenia tonażu na drodze Kącik-Mzurki (gdzie jest obecnie poprowadzony tranzyt – przyp. red.) – z prostej przyczyny – droga była już kolejny raz remontowana. Chcemy być także fair w stosunku do mieszkańców (mowa o mieszkańcach Suchcic i Bukowia Dolnego, którzy nie raz już protestowali przeciw ruchowi tranzytowemu – przyp. red.) - mówi starosta bełchatowski.

Ograniczenia w ruchu tranzytowym miały być tymczasowe i zakończyć się wraz z końcem budowy obwodnicy Bełchatowa. Jak wiadomo budowa obwodnicy jeszcze się nawet nie rozpoczęła, i nie wiadomo kiedy to nastąpi.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

3

7


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

taaa ~taaa (Gość)11.06.2013 14:42

"martens" napisał(a):
widać patałachy to remontują,niech wezmą PEUK,remont góra 1 tydzień.


takie zakresu prac jaki tam jest wykonywany to w piotrkowie nie było od dawna i peuk to by to robił 2 lata

00


YARO ~YARO (Gość)10.06.2013 23:24

Gospodarka polski nieuchronnie idzie ku upadkowi więc problem niedługo sam się rozwiąże

00


martens ~martens (Gość)10.06.2013 21:56

"Piotrkowianin" napisał(a):
Nie da rady, bo ul. Pabianicka w Bełchatowie, czyli DW485 jest w remoncie.


widać patałachy to remontują,niech wezmą PEUK,remont góra 1 tydzień.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga10.06.2013 21:49

"martens" napisał(a):
Proponuje zamiast w Kąciku w lewo niech jadą do Bełchatowa a stamtąd na DK8 w kierunku Piotrkowa,droga Kącik-Mzurki zostanie uwolniona od tranzytu.

Nie da rady, bo ul. Pabianicka w Bełchatowie, czyli DW485 jest w remoncie. Objazd prowadzi właśnie przez Mzurki i Kącik.

00


martens ~martens (Gość)10.06.2013 20:17

Cytuję:
Nie ukrywam, że bełchatowskie starostwo nadal zmierza w kierunku ograniczenia tonażu na drodze Kącik-Mzurki (gdzie jest obecnie poprowadzony tranzyt


Proponuje zamiast w Kąciku w lewo niech jadą do Bełchatowa a stamtąd na DK8 w kierunku Piotrkowa,droga Kącik-Mzurki zostanie uwolniona od tranzytu.

00


na układy nie ma rady ~na układy nie ma rady (Gość)10.06.2013 20:08

"gosc" napisał(a):
I dobrze,że nie podejmuje działań , kto by chciał wpuścić tranzyt do miasta. Na miejscu Chojniaka też bym się nie zgodził!!!


W pełni popieram Twoje stanowisko w tej sprawie. Nie wolno dopuścić by Tiry dewastowały drogi miejskie, zatruwały powietrze, powodowały utrudnienia w ruchu miejskim i stwarzały zagrożenia komunikacyjne.
Tytuł publikacji jak by sugerujący, że Prezydent nie podejmuje działań, a jakie ma podjąć działania czy niekorzystne dla mieszkańców miasta dopuszczając do tranzytu przez Piotrków? Więc nich nie podejmuje żadnych bo to nie nasz problem.
A zainteresowani niech się biorą za obwodnicę, a nie szukają jelenia. Taka sama obwodnica jest potrzebna by rozładować piekło komunikacyjne na trasie Piotrków - Sulejów, a przecież za Gierka już w latach 70-tych planowano jej budowę i wykonano projekt. Od tamtego czasu minęło ponad 40 lat i co? Ano jajco!

00


Qń ~Qń (Gość)10.06.2013 19:31

Brawo dla Prezydenta Chojniaka za to, że zakazał TIR-om wjazdu do Piotrkowa.
Ślepi krytykanci z tego forum jak widać mają problem z logicznym myśleniem.
GDDKiA niech się zajmie budową dróg, a nie próbuje załatwiać swoje problemy kosztem piotrkowskich podatników.
My mamy płacić za budowę drogi krajowej?
Starosta bełchatowski ma coraz większy problem z krytyką ze strony kierowców bo w Bełchatowie tworzą się korki jak na Marszałkowskiej więc uważa, że to my Piotrkowianie mamy rozwiązać problem Bełchatowa.

00


daro123 ~daro123 (Gość)10.06.2013 18:47

REFERENDUM PACHNIE

00


Dariusz Dariuszranga10.06.2013 15:53

Tiry na tory!!!! Będzie bezpieczniej i mniej napraw tras oraz zacznie zarabiać PKP.

00


Imię Imięranga10.06.2013 15:08

Wiadomość byłaby bardziej obiektywna, gdyby zawierała komentarz przedstawicieli władz z Piotrkowa. Redaktorzy próbowali się skontaktować z przedstawicielem władz PT?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat