Prezydent Piotrkowa napisał list do Marszałka w sprawie szpitali

ePiotrkow Poniedziałek, 08 lipca 201941 7287
Prezydent Krzysztof Chojniak zaapelował do marszałka Grzegorza Schreibera o utworzenie oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodków w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej. Te bowiem mają zostać zamknięte w innej piotrkowskiej placówce szpitalnej przy Roosevelta.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Z wielkim niepokojem przyjąłem informację o możliwości likwidacji Oddziału Ginekologiczno – Położniczego i Noworodków w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka, co mogłoby spowodować brak w Piotrkowie Trybunalskim, mieście liczącym 73 tys. mieszkańców i w powiecie piotrkowskim liczącym 91 tys. mieszkańców, takich oddziałów, a tym samym mieszkańcy byliby pozbawieni szpitalnej w tym zakresie – czytamy w piśmie prezydenta Piotrkowa do marszałka województwa.

 

- Pragnę nadmienić, iż przez wiele lat jako samorząd gminny wspieramy oba szpitale udzielając dotacji na zakup sprzętu i wyposażenia. Na przestrzeni ostatnich lat udzielono wsparcia w wysokości:

- Samodzielnemu Szpitalowi Wojewódzkiego – 850.000 zł

- Powiatowemu Centrum Matki i Dziecka -  1.022.000 zł – pisze prezydent Krzysztof Chojniak, który apeluje o utworzenie wspomnianych oddziałów tak, aby mieszkańcy nie zostali pozbawieni niezbędnej opieki.

 

 

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.07.2019 14:59

Taka restrukturyzacja to działanie na szkodę mieszkańców winni powinni zostać rozliczeni zniszczono publiczną opiekę zdrowotną odeszli najlepsi lekarze tego już się nie odtworzy to jest temat na czyjeś nie przemyślane
Eksperymenty

131


te decyzje ~te decyzje (Gość)08.07.2019 13:52

A po co był zlikwidowany wyremontowany oddział na Rakowskiej?

301


ech ~ech (Gość)08.07.2019 14:17

Szkoda oddziału dziecięcego który był na Rakowskiej, wykwalifikowana kadra, najlepszy oddział w tym szpitalu był. Teraz już tego się nie odtworzy.

172


tak ~tak (Gość)08.07.2019 14:08

tak nie dawno zlikwidowani ,wyremontowany i doposażony odział na rakowskie , rozliczyć TYCH co to uchwalili ,dziwne ale mi to wygląda na celowe doprowadzenie do likwidacji i przejęcia przez właściwych /swoich / ludzi ,należy doprowadzić do kontroli NIK i przeprowadzić kontrolę ostatnich lat

251


daniel ~daniel (Gość)08.07.2019 13:52

troche za pożno się obudziłeś Krzysiu

302


Jarosław B. ~Jarosław B. (Gość)08.07.2019 13:52

Wzruszyłem się, ..., już od dawna mówi si na mieście, że porodówka będzie na rakowskiej, ....
Czyżby asystentka od kalendarza podpowiedziała napisanie listu....

261


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat