Prezydent Piotrkowa i komendant Straży Miejskiej apelują do piotrkowian (zwłaszcza seniorów)!

ePiotrkow Piątek, 20 marca 202085 15339
Do tej pory byliśmy zdyscyplinowani, czego efektem były puste ulice Piotrkowa Trybunalskiego. Niestety to się zmieniło. - Zostańmy w domu! – apeluje prezydent miasta Krzysztof Chojniak.
fot. pakwi

 

- To są nie tylko moje spostrzeżenia, ale również służb miejskich, takich jak Straż Miejska czy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. O ile wcześniejsze dni pokazały, że w sposób zdyscyplinowany zachowywaliśmy się jako społeczeństwo, to ostatnio wygląda to – zwłaszcza dziś! - trochę niepokojąco – mówił w piątek na antenie Strefy FM Krzysztof Chojniak. - Na ulicach widać zdecydowanie więcej ludzi, głównie robiących zakupy, choć nie tylko. Z przykrością stwierdzam że są to głównie osoby starsze, czyli z grupy ryzyka. Proszę i apeluję, aby osoby starsze chciały skorzystać z pomocy innych – dzieci, wnuków, sąsiadów, znajomych, a jeśli takich osób nie ma w pobliżu, to nasz MOPR świadczy pomoc. Tego rodzaju prośby i zapotrzebowania można zgłaszać od 7.30 do 15.30 pod nr tel. 44 733 90 03. Nr tel. komórkowego dyżurującego koordynatora, który udziela również wielu innych informacji to 887 700 557, można dzwonić od 7.30 do 19.00. Pomagają nie tylko nasze służby, ale również wolontariusze z Widzialnej Ręki, której koordynator dyżuruje od 8.00 do 12.00 pod nr tel. 794 522 583. Apeluję do piotrkowian! Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych!


Fakt, że piotrkowianie zaczęli wychodzić z domów potwierdza również Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej. - Nastąpiło pewne… przejście do porządku dziennego, ponieważ „nic się nie dzieje”, tzn. nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia w Piotrkowie – mówił na antenie radia. - Pewnie dlatego ma miejsce zjawisko masowego wychodzenia ludzi na ulice, zwłaszcza osób starszych, ale też dzieci i młodzieży. Strażnicy starają się mieć baczenie na miejsca typu orlik, skate park i inne, gdzie młodzi mogą przebywać.


Komendant SM przypomina, że do dyspozycji mieszkańców jest numer 986, czynny całą dobę. - Można nam zgłaszać wszelkie niepokojące zjawiska – dodaje. - Jesteśmy w kontakcie i współpracujemy ze wszystkimi pozostałymi służbami w mieście, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy związane z panującą pandemią. Traktujmy poważnie zagrożenie!


Zainteresował temat?

6

7


Komentarze (85)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zefir ~Zefir (Gość)21.03.2020 13:06

Co ten Hofman gada za głupoty - Niech zrobi getto z Piotrkowa a sam się zrobi Gubernatorem

43


wyborca ~wyborca (Gość)20.03.2020 19:59

Skoro tak bardzo władza zaleca pozostawanie w domu za wszelką cenę to znaczy ,że zagrożenie przyszło z góry przez opryski z samolotów to zaplanowana ogólnoświatowa akcja przez straszenie wirusem chce się podporządkować ludzi i wprowadzić kontrolę umysłów . Teraz jest jasne dlaczego tak pilnie chce się wprowadzić 5 G bez konsultacji a bez 5 G ten plan może nie wypalić. Ciemne społeczeństwo daje sobą manipulować na każdym kroku. . Od kiedy pis rządzi zwiększyła się ilość oprysków a wmawia nam się ocieplenie klimatu i smog . Smog moze i jest ten medialny tylko ciekawe kto finansuje lansowanie takich bzdur w czasach gdzie nie mamy żadnego przemysłu a gospodarstwa domowe do kuchni używają gaz ten ziemny i ten w butlach Wystarczy wpisać Ewa Pawela i obejrzeć na YT jej filmy do czego zmierza świat bo to nic innego pod przykrywką wirusa chce się wprowadzić nowy porządek świata

611


szary ~szary (Gość)21.03.2020 12:16

Jakie wytyczne przekazuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ? Kiedy zwykli ludzi zostaną zaopatrzeni w podstawowe środki ochrony ?

70


dfgdfgdfg ~dfgdfgdfg (Gość)21.03.2020 10:13

Skoro jest odwołanie lekcji to czemu dzieci nie siedzą w domu? Skoro seniorzy są najbardziej narażeni to czemu nie siedzą w domu? Dlaczego nie karać takich zachowań? Za dzieci odpowiadają rodzice.

91


Andrzej_Piotrków ~Andrzej_Piotrków (Gość)21.03.2020 10:10

Obecny model rodziny jest niestety inny niż dawniej. Jest ogromna liczba seniorów nie posiadających w pobliżu rodziny. Oni też muszą jeść. Nawet jak robią zakupy co kilka dni to muszą jednak iść do sklepu. Na pomoc obcych ludzi niestety za bardzo nie mogą liczyć. Pomoc w zakupach też musi być rozsądna. Przy braku testów nigdy nie wiadomo kto jest zagrożeniem. Może być młody chętny do pomocy sąsiad, nawet nie wiedząc o tym (a przechodzi z racji wieku i zdrowia bezobjawowo)

20


gość ~gość (Gość)20.03.2020 22:47

Straż miejska jest do niczego . Zlikwidować!!!!!

82


gość ~gość (Gość)21.03.2020 08:26

Zróbcie kontrolę w każdym zakładzie który pracuje i zobaczycie jak się przestrzega higieny itd związane z wirusem

80


gość ~gość (Gość)21.03.2020 07:10

Wygłosił wielebny orędzie. Niech wprowadza udogodnienia o które apelowała radna Wężyk.

83


termit ~termit (Gość)21.03.2020 06:28

Ludzie wychodzą bo lodówki opustoszały. A młodzi w telewizji nie ma nic ciekawego, internet ile można w kółko czytać to samo, a świeże powietrze jeszcze nikomu nie zaszkodziło!?

34


gość ~gość (Gość)21.03.2020 00:36

16 lat a mądrzejszy od niejednego tu starszego co to nakupił srajtasmy na pół roku i będzie robił pod siebie ze strachu

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat