Premier: od 30 maja w przestrzeniach ogólnodostępnych noszenie maseczek nieobowiązkowe

PAPKraj Środa, 27 maja 202011 5205
Od najbliższej soboty (30.05) nastąpi zmiana zasad dotycząca noszenia maseczek. W przestrzeniach ogólnodostępnych noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że w sklepach, w środkach komunikacji publicznej, w kościołach czy w kinach maseczki będą wciąż obowiązkowe.

Premier podkreślił na konferencji prasowej w środę, że w związku m.in. z rosnącą liczbą powrotów do zdrowia osób, które były zakażone koronawirusem, znoszone będą niektóre obostrzenia. Jak zaznaczył, "od najbliższej soboty od 30 maja sporo się zmienia".

 

Po pierwsze zmienią się zasady dotyczące zakrywania usta i nosa. "Będzie obowiązywała jedna generalna zasada: w przestrzeniach ogólnodostępnych, jeżeli to będzie tylko możliwe, zachowanie dystansu dwumetrowego, a noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. Jeżeli dwie osoby idą obok siebie, blisko, to dalej zalecane jest noszenie maseczek" - poinformował premier.

 

Jak zaznaczył, "zasada ta dotyczy przestrzeni otwartych, ale również przestrzeni zamkniętych, gdzie bezpiecznie da się zachować dystans, jeżeli odpowiednio do tego zostaną przygotowane warunki, na przykład restauracja, zakład fryzjerski czy inne zakłady usługowe".

 

Premier dodał, że w sklepach, w środkach komunikacji publicznej, w kościołach czy w kinach maseczki będą wciąż obowiązkowe. 

 

 

 

Marzena Kozłowska/PAP


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

burok z piotrkowa burok z piotrkowaranga27.05.2020 13:46

Brat ministra wszystko wyprzedał.

76


Ruda ~Ruda (Gość)28.05.2020 10:55

a w Zalandoo rozumiem, że też będzie nieobowiązkowe noszenie tych szmatek?

20


tamii ~tamii (Gość)27.05.2020 17:03

Nareszcie dobra informacja, będzie można bez namordników chodzić jak człowiek a nie jak niewolnik.
Chociaż wiem że są społeczniacy co nadal by chcieli być zniewoleni. Przytoczę cytat słuchacza który zadzwonił do radia strefa fm z przed ok.tygodnia temu.
"Ja tam panie z okna wszystko widzę,ludzie chodzą bez masek albo na szyjach mejom. Żem dzwonił na milicja w tej sprawie ale oni nie odbierają.Po co to ludzie łażą,lepiej siedzieć w domu jak minister szumowski kazał"

75


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)27.05.2020 22:14

Z tego miejsca apeluję do służb porządkowych i policji, jak również i do PIS(Państwowej Inspekcji Sanitarnej), o nie karanie mandatami od 500 zł do 30 tyś zł, obywateli, którzy dla bezpieczeństwa, przede wszystkim innych, ale i swojego, nadal będą nosili maseczki i rękawiczki, pomimo zniesienia takiego obowiązku, nie tylko w przestrzeni publicznej, ale zawsze i wszędzie i co najważniejsze już zawsze.

43


stary kawaler ~stary kawaler (Gość)27.05.2020 16:59

Fajnie, ale od 6 czerwca można będzie też urządzać wesela, a z tym to... radzę się dobrze zastanowić...

63


gość ~gość (Gość)27.05.2020 19:00

Przecież to nie był obowiązek, tylko zalecenie...

61


gość ~gość (Gość)27.05.2020 13:31

Bóg patrzy.

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat