Prawie 80 bramek w Hali Relax

Wtorek, 26 listopada 201911
Niewiele jest zespołów, które są w stanie rzucić PGE Vive Kielce 35 bramek, tym bardziej, że mistrz Polski podczas meczów wyjazdowych traci średnio 23, a Piotrkowianinowi się to udało. Radość piotrkowskich zawodników byłaby na pewno większa, gdyby nie fakt, że sami stracili 42 bramki i ostatecznie przegrali z najlepszym polskim zespołem ostatnich lat.
Mecz był transmitowany na antenie TVP Sport.Mecz był transmitowany na antenie TVP Sport.

Wynik spotkania otworzył Marcin Tórz, w ciągu kilkudziesięciu kolejnych sekund do bramki trafili też Sebastian Iskra i Filip Surosz i po pięciu minutach piotrkowianie niespodziewanie prowadzili 3:1. Goście wyrównali, a później Marcin Lijewski wyprowadził ich na prowadzenie i wydawało się, że kielczanie już prowadzenia nie oddadzą, tymczasem po efektownej bramce Patryka Mastalerza gospodarze ponownie objęli prowadzenie (6:5). Jeszcze w 20. minucie meczu był remis 12:12, pięć minut później goście wygrywali już jednak 17:12, ostatecznie piotrkowianie zdołali nieco zniwelować tę przewagę.

Pierwszą bramkę w drugiej połowie też zdobyli piotrkowianie, a konkretnie Adam Pacześny, później skuteczniejsi byli już jednak goście, którzy w 54. minucie meczu prowadzili 37:28, piotrkowianie zdobyli jeszcze kilka bramek. Do bramki trafili m.in. Marcin Szopa, który w całym spotkaniu trafił 10 razy oraz Adam Kowalczyk, dla którego była to pierwsza bramka zdobyta w PGNiG Superlidze.

4 grudnia Piotrkowianin zmierzy się we własnej hali z Energą Kalisz. Początek spotkania o godzinie 18.30.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 35:42 (15:19) PGE Vive Kielce

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Kot, Procho, Pyrka - Szopa 10/5, Pacześny 5, Sobut 4, Mastalerz 4, Rutkowski 3, Nastaj 2, Tórz 2, Surosz 2, Iskra 1, Turkowski 1, Kowalczyk 1.