Prawie 500 razy wyjeżdżali do różnych zdarzeń

ePiotrkowRegion Środa, 12 lutego 20200 1187
Więcej pożarów (szczególnie tych dotyczących suchych traw i upraw), a także wiele zdarzeń drogowych. Jak wynika z podsumowana roku 2019, strażacy z jednostek OSP gminy Wola Krzysztoporska prawie 500 razy wyjeżdżali do różnych zdarzeń.
fot. OSP Parzniewice

Na wyposażeniu strażaków z gminy Wola Krzysztoporska jest 7 samochodów gaśniczych średnich, 8 samochodów gaśniczych lekkich i 2 samochody techniczne (ratownictwo drogowe), a trzy jednostki z terenu gminy działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i to właśnie one odnotowują najwięcej wyjazdów do akcji: Wola Krzysztoporska – 124 w ubiegłym roku, Parzniewice – 65, Gomulin – 46. Około 40 wyjazdów zanotowały też jednostki OSP z Krężnej, Bogdanowa i Bujen.

Łącznie odnotowano 474 wyjazdy do różnych zdarzeń. Te najbardziej niepokojące (bo z dużą tendencją wzrostową) to pożary traw, poszycia leśnego, upraw, rżysk i słomy (ponad 130 wyjazdów), a także zdarzenia drogowe (wypadki, kolizje, usuwanie plam oleju i powalonych drzew z drogi), których było ponad 80. Sporą część wyjazdów strażackich stanowiły też te związane z uczestnictwem w świętach, uroczystościach, a także szkoleniach czy zawodach.

 

Na potrzeby szesnastu jednostek OSP (około 500 strażaków) z budżetu gminy Wola Krzysztoporska w 2019 r. wydano około 512 tys. zł. Około 20 tys. stanowił koszt ekwiwalentów za udział w akcjach, drugie tyle pochłonęły szkolenia, ale sporo pojawiło się też nowego sprzętu i elementów wyposażenia strażaków. Dzięki temu swoją służbę mogą pełnić bezpieczniej.

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska) 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat