Prawie 2 mln zł na remont szkoły w gminie Wolbórz

ePiotrkowRegion Czwartek, 17 grudnia 20201 1407
W przyszłym roku w Goleszach Dużych rusza z duża inwestycja, warta 4 mln zł. Urzędnicy z Wolborza uzyskali na ten cel dotację w wysokości 1,9 mln zł. - To taki świąteczny prezent - podkreślają.
fot.: UM Wolbórz

Inwestycja dotyczy przebudowy, rozbudowy i termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych. W budynku po remoncie wydzielone zostanie przedszkole. Szkoła zostanie rozbudowana o trzy brakujące pracownie wraz z wyposażeniem. Pełna termomodernizacja obejmie budynek szkoły wraz z salą gimnastyczną, wymienione zostanie oświetlenie oraz stolarka okienna i drzwiowa. Szkoła otrzyma nowoczesne ogrzewanie pompami ciepła oraz panele fotowoltaiczne, które zapewnią tanią energię elektryczną.

 

- To dla nas wspaniały gwiazdkowy prezent. Budynek wymaga modernizacji, do której przymierzaliśmy się od jakiegoś czasu, lecz brakowało nam finansowania. Szkoła powstała w 1966 roku, a w roku 2021, przejdzie kompleksowy remont. Po jego zakończeniu będziemy mieli nowoczesny budynek z nowoczesnym nieemisyjnym ogrzewaniem - powiedział Andrzej Jaros burmistrz Wolborza.

 

Lokalna społeczność gminy, kadra pedagogiczna oraz sami uczniowie szkoły mogą mieć powody do dumy. Budynek w Goleszach po modernizacji wpisze się w kontynuację polityki inwestycyjnej Wolborza. Wcześniej na terenie gminy została już wykonana termomodernizacja szkoły w Proszeniu, zmodernizowano przedszkole w Wolborzu oraz Dom Ludowy w Goleszach Dużych.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_mariya ~gość_mariya (Gość)17.12.2020 14:31

Klewin lans na całego

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat