Prawdziwa wiosna już w ten weekend?

Strefa FM Piątek, 07 maja 20210 1009
Co prawda piątek jeszcze zachmurzony, wietrzny i deszczowy, ale czy tak będzie przez cały weekend? O tym w prognozie pogody przygotowanej przez Łowców Burz Łódzkie.

- W piątek na terenie całego województwa będą występować opady - mówił w Maglu rzecznik ŁBŁ Michał Sowała. - W ciągu dnia powinno spaść do 15 mm deszczu. Opady będą miały charakter ciągły. Zachmurzenie niemal całkowite. Temperatura maksymalna w ciągu nie przekroczy 12 stopni. Wiatr będzie wiał z kierunków zmiennych w porywach do 40 km/h. Ciśnienie zacznie rosnąć i o północy osiągnie 1014 hPa.

W sobotę pogoda zacznie się poprawiać. Czeka nas dużo słońca i liczne przejaśnienia, jednak gdzieniegdzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu o charakterze konwekcyjnym. Temperatura wzrośnie do 14 stopni Celsjusza. Wiatr zmieni kierunek na zachodni. W porywach osiągnie do 40 km/h. Ciśnienie stabilne na poziomie 1018 hPa.

 

W niedzielę czeka nas prawdziwie wiosenna pogoda. Z południa Europy napłynie ciepła masa powietrza, która podniesie temperaturę do 20°C. Wiatr w ciągu dnia będzie wiał z południa, w porywach osiągając do 40 km/h. Na niebie dużo słońca. Ciśnienie stabilne na poziomie 1018 hPa. Wygląda na to że doczekaliśmy się prawdziwej wiosny.


Prognozy pogody Łowców Burz Łódzkie można posłuchać w każdy piątek w Maglu ok. 9.10.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat