Prawa kobiet i aborcja tematem poniedziałkowego "Magla"

Strefa FM Poniedziałek, 26 października 202053 4197
Trybunał Konstytucyjny uznał w czwartkowym orzeczeniu za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Na ten temat rozmawialiśmy w poniedziałkowym Magazynie Magiel. Z decyzją TK nie zgodziła się m.in. Maria Malczyk jedna z osób protestujących od piątku w Piotrkowie.
fot. A. Wolski

- Zależy nam na przywróceniu praw kobiet, które zostały zdeptane. W chwili obecnej prawo aborcyjne w Polsce będzie bardziej restrykcyjne niż w Iranie. Będziemy gdzieś w okolicach Arabii Saudyjskiej. Zmusimy polskie kobiety do rodzenia trwale uszkodzonych i zdeformowanych płodów. W ubiegłym roku w Polsce było 1047 legalnych aborcji. 647 z nich to aborcje z powodu wad letalnych, czyli wad śmiertelnych, a dziś kobiety chce się zmusić do rodzenia dzieci, które umrą tuż po porodzie - powiedziała Maria Malczyk.


Protestujących skrytykował z kolei Krzysztof Kasprzak członek Zarządu Fundacji Życie i Rodzina, który podkreślił, że w wyniku aborcji w ciągu 70 lat zginęło o wiele więcej osób niż w dwóch wojnach światowych.


- W wyniku aborcji zginęło do tej pory więcej osób, niż w przypadku Holocaustu - powiedział w trakcie programu. - To Holocaust na o wiele większą skalę niż ten, który się odbywał podczas II wojny światowej. Wtedy zginęło 20 milionów osób. W wyniku komunizmu szacunki są różne - od 100 do 200 milionów osób, a jeśli chodzi o aborcję, to od 1950 roku do roku 2010 jedne szacunki mówią już o 1 miliardzie osób. To są liczby nieporównywalne - argumentował Krzysztof Kasprzak.


Zainteresował temat?

7

5


Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ogarnięty ~ogarnięty (Gość)26.10.2020 17:43

Kompromis aborcyjny ? Nie ma kompromisu w kwestii zabijania człowieka. Sędziowie Trybunału powinni teraz wyciągnąć egzemplarze konstytucji i machając nimi w stronę protestujących wykrzyczeć - KONS - TY- TU - CJA

910


gość_8 ~gość_8 (Gość)26.10.2020 19:05

Małolaty do nauki ,jeszcze nie wiedzą co to antykoncepcja

43


aha ~aha (Gość)26.10.2020 11:26

Nie chcesz aborcji? to sobie jej nie rób!

307


Adamo ~Adamo (Gość)26.10.2020 11:20

Ja mam takie pytanko: ponad 30 lat to prawo aborcyjne było ok, a teraz nagle po 30 latach jest niezgodne z Konstytucją??? Ktoś ma ludzi za debili???

363


to tylko przykrywka ~to tylko przykrywka (Gość)26.10.2020 12:42

Jak ktoś słusznie zauważył, przez tyle lat tzw. kompromis aborcyjny był zgodny z konstytucją, aż tu, nagle zmiany i szum...Pytanie, dlaczego akurat teraz? Ten szum jest potrzebny, bo w szumie mniej słychać o czymś poważniejszym, tak jak w mętnej wodzie niewiele widać. Można podejmować decyzje, która na zawsze zmienią kraj, świat. W tle tej głośnej walki o zachowanie dotychczasowego kompromisu aborcyjnego przegłosowano, m.in. ustawę o użyciu przymusu bezpośredniego (oczywiście zawsze i tylko dla naszego dobra) w sytuacji konieczności przeciwdziałania rozprzestrzeniania się chorób. Co to oznacza? Szykuje się spektakularny ciąg dalszy ogólnoświatowego eksperymentu tak dużego, że aż niewiarygodnego, nie mieszczącego się w głowie przeciętnego człowieka. Oto żywcem staje przed nami orwellowska rzeczywistość !

103


gość_gość ~gość_gość (Gość)26.10.2020 14:01

Starczy tego przesada, odpowiem wam waszym językiem wypi....ać J..ać was. Pewnie cenzor tego nie puści

56


ghjghj ~ghjghj (Gość)26.10.2020 11:12

Zwrot, że kobiety sprzeciwiają się wyrokowi TK ma tyle samo prawdy w sobie jak to, że kobiety popierają wyrok TK. Czyli "część" kobiet popiera, a "część" nie popiera.

176


Pytanek ~Pytanek (Gość)26.10.2020 15:30

Czy to dziecko z fotografii - z długimi rzęsami i niewinnymi pazurkami to wytwór chcianej ciąży? A może uniknęła skrobania, sorry aborcji, bo ktoś się na to nie zgodził - taka jakaś dziwna :)

22


gość_gość ~gość_gość (Gość)26.10.2020 15:25

Prawda jest taka,że bardziej zamożne Panie i tak wyjadą za granicą usunąć taką ciążę. Tylko biedota będzie zmuszona do rodzenia w tym chorym kraju. Za czasów komuny aborcja była legalna a i tak rodziło się więcej dzieci niż w obecnym dobrobycie.

42


myśląca inaczej ~myśląca inaczej (Gość)26.10.2020 15:21

Czy ktoś z protestujących wie czemu odmawia dziecku w łonie matki prawa do godnego życia i śmierci choćby bez bólu czego nie da się osiągnąć wywołując wcześniejszy poród czy rozrywając maleństwo na strzępy w łonie matki? Drugie pytanie to czy ktoś z Państwa protestujących zdaje sobie sprawę, że tą aborcję muszą wykonać ludzie, często wrażliwi, którzy powołani są do ratowania życia? Nie ma w naszym kraju katów wykonujących wyroki śmierci na wielokrotnych mordercach a muszą być lekarze wykonujący wyroki na niewinnych dzieciach bo zobowiązuje ich do tego aktualnie obowiązujące prawo.

45


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat