Prasa polonijna o spektaklu Kamińskiego w Nowym Jorku

ePiotrkow Poniedziałek, 04 września 20175 2995
W „Nowym Dzienniku”, gazecie wydawanej przez Polonię w Nowym Jorku, ukazała się zapowiedź przedstawienia Krzysztofa Kamińskiego, piotrkowianina znanego m.in. z sagi „Nad rozlewiskiem” , a także z anteny Radia Strefa FM, gdzie czytał powieści” Kariera Nikodema Dyzmy” i „Znachor”.

Autorskie przedstawienie Krzysztofa Kamińskiego "Miłość jest najważniejsza" z wierszami Karola Wojtyły będzie można obejrzeć na żywo 10.09 w kościele Matki Boskiej Różańcowej w Passaic w stanie New Jersey oraz Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie. - Chcemy pokazać to przedstawienie szerszemu gronu odbiorców, tak by nie było znane tylko w Polsce, ale także wśród Polonii amerykańskiej – podkreślał w rozmowie z gazetą ks. Janusz Dymek.  

 

- Miłość jest najważniejsza" to projekt poetycko-muzyczny połączony z wizualizacją przedstawiającą odpowiednio dobrane fotografie z życia św. Jana Pawła II. Dominującą rolę odgrywają w nim wiersze Karola Wojtyły poświęcone najważniejszemu z uczuć, jakim jest miłość. Są one tak dobrane, że układają się w logiczny ciąg wyrażający głęboką myśl Ojca Świętego o tajemnicy i przeżywaniu miłości w jej różnych wymiarach. Dopełnienie recytacji – prócz wspomnianej oprawy wizualnej – stanowi muzyka Michał Lorenca, stwarzająca atmosferę sprzyjającą refleksji. Scenografię spektaklu opracował Marek Burgemajster, a montażem zajął się Tomasz Skibicki, zaś za produkcję całości odpowiedzialny jest Tomasz Lenarczyk. To wszystko sprawia, że ten spektakl multimedialny to nie tylko spotkanie z najwyższą próby sztuką, ale także głębokie duchowe doświadczenie – czytamy w „Nowym Dzienniku”.

 

Przypomnijmy, że premiera widowiska "Miłość jest najważniejsza" miała miejsce 27 listopada 2012 r. w kościele farnym św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim.

 


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

traktormaly ~traktormaly (Gość)04.09.2017 13:05

Kamiński to jest GOŚĆ;) świetny człowiek i artysta

211


alibaba ~alibaba (Gość)05.09.2017 02:59

Kościółkowy artysta, mohery polskie i amerykański się cieszą.

63


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)04.09.2017 13:56

Hmmm...spektakl organizowany dla Polonii amerykańskiej zapowiedziany w wydawanym przez nią czasopiśmie - rzeczywiście niezwykłe, a i sukces niebywały. Jak rozumiem teraz Broadway dla teatralnego suflera otwarty?

170


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat