Pracownik piotrkowskiego szpitala zakażony koronawirusem

Strefa FM Wtorek, 26 maja 202046 27698
Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pracownika Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. To osoba, która pracowała na oddziale wewnętrznym. Przebadano także pozostały personel i pacjentów, ich wyniki były ujemne.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Informację dotyczącą zakażenia potwierdza Aneta Baranowska, zastępca dyrektora Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. - To osoba, która pracuje także w innych jednostkach ochrony zdrowia. Ustaliliśmy, że ostatni dyżur w naszym szpitalu ta osoba miała 16 maja. Jednocześnie po tym terminie wykonywane miał trzy wymazy. Dwa pierwsze były ujemne, natomiast trzeci dał wynik pozytywny. To informacje, które uzyskaliśmy od służb sanitarnych. Przebadaliśmy personel, który pracowali z tą osobą oraz pacjentów, którzy mieli z nią kontakt. Wszystkie przeprowadzone badania wykazały wynik negatywny, więc nie ma osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Część pacjentów została wypisana ze szpitala, a dane zostały przekazane do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w celu objęcia pacjentów dalszą opieką - tłumaczy Aneta Baranowska.


Szpital nie zamknął oddziału wewnętrznego, jednak personel, który miał kontakt z zakażonym pracownikiem został chwilowo odsunięty od wykonywania czynności służbowych.

 


Zainteresował temat?

7

4


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.05.2020 14:01

Jestem bardzo blisko tych ludzi z interny nawet żadnemu z was nie przyszło do głowy co przeżyły te kobiety kiedy dowiedziały się że jeden z pracowników jest pozytywny one również mają dzieci,rodziców starszych i nie patrzą na to przychodzą do pracy narażając siebie i najbliższych tylko po to aby pacjenci otrzymali pomoc chociaż nie jednokrotnie są traktowane gorzej niż można sobie wyobrazić.Tak że zanim zaczniecie je opluwać swoim jadem pomyślnie nad dwoma kwestiami:po pierwsze zarazić możemy się wszędzie nawet na zakupach a po drugie proście szczerze Pana Boga żebyście byli zdrowi i nie trafili do szpitala gdzie te osoby będą musiały się wami zająć.Trochę pomyślnie.Z tego cowiem a wiem na 100% żaden z pracowników nie jest zarażony.

61


gość ~gość (Gość)27.05.2020 15:55

Tak czytam te wszystkie komentarze i bardzo się zastanawiam czy Wy wszyscy którzy tak bardzo krytykujecie personel tego szpitala i wszystkie osoby dorabiające w różnych miejscach czy Wy jesteście na 100 %pewni że jesteście zdrowi ? Bo ja nie jestem pewna, wiem że są osoby które nie chorują a zarażają być może jestem jedną z takich osób i musicie wiedzieć że również możecie być chorzy bez objawów i zarażać innych niewinnych ludzi.Ta zaraza jest wszędzie nie tylko w szpitalach.Może kiedyś się tego dowiem czy jestem nosicielem czy nie,ale tylko przez przypadek bo jak narazie jestem zdrowa ale sama sobie nie ufam bo pracuję,przebywam między ludźmi, chodzę do sklepów i nie wiem czy ktoś z kim rozmawiałam np.wczoraj był zdrowy. Więc zamiast obrzucać błotem osoby chore módlmy się żeby wrócili do zdrowia a wszyscy którzy są zdrowi żeby pozostali zdrowymi.

91


gość ~gość (Gość)26.05.2020 17:46

Czemu nie napiszą o zarażonej osobie po prostu lekarz, pielęgniarka , salowa czy konserwator. Mają jakiś cel aby tu ukrywać. Jak zwykle trzeba manipulować aby jak najmniej ludzie wiedzieli zamiast informować rzetelnie.Czemu to służy? Metody sprzed lat. U niektórych nic się nie zmienia w mentalności. Nie idą z duchem nowego już czasu.

63


karol ~karol (Gość)26.05.2020 12:53

kretynizm tego rządu nie przestanie mnie zadziwiać. W ten sposób nigdy nie pokonamy wirusa. Nie może pracownik służby zdrowia pracować w kilku miejscach. Należało na początku wydać taki zakaz, że jakikolwiek pracownik służby zdrowia, może pracować tylko i wyłącznie w jednym miejscu pod groźba odpowiedzialności karnej. A tak roznoszą po różnych miejscach.

2017


gość ~gość (Gość)26.05.2020 18:18

Czy pracownik ochrony zdrowia nie choruje?Pani w banku czy w ogrodniczym może?Personel jest testowany.Bez nagonki,cieszcie się że Ci ludzie jeszcze chcą pracować w tym szambie.Szanuje okoliczne szpitale i ludzi tam pracujących

92


gość ~gość (Gość)26.05.2020 15:30

Na SOR nie wpuszcza dopuki nie zbiora dokladnego wywiadu I juz przed drzwiami wszystko sprawdzaja takie pytania zadaja podobne kilka razy ze nawet jak ktos chce sklamac to nie jest takie proste ale szacun bo pilnuja zeby nic na szpital nie przeszlo ale co z tego jak oni sami sa zrodlem zarazenia dla nas bo pracuja w innych miejscach I to oni sami zarazaja- straszne.

55


on ~on (Gość)27.05.2020 07:41

Wiarygodność szpitala jest żadna te testy to też lipa dwa dni temu tv mówiła gdzie w Łodzi przebadano ponad 400 osób i okazało się ,że wszystkie są zarażone wiec zrobiono powtórny test i 330 jest zdrowych. Dziwię się ,ze ten szpital bierze udział w tej szopce z wirusem a ta wiadomość radia jest spóźniona bo ja wiedziałem o tym 4 dni temu. Tak jak teraz traktują ludzi to obawiam się ,że szpital nie będzie miał co robić bo kto zdecyduje się tu przyjść żeby tak każdego poniżano

54


rfrefwff ~rfrefwff (Gość)27.05.2020 10:13

Dlaczego nie docieka się prawdy i nie słucha się wynalazcy testu ?

30


gość ~gość (Gość)26.05.2020 17:57

Do Zoja
A co robił przez ponad 5 lat twój rząd? O ile pamiętam to szczuł na służbę zdrowia szczególnie upodobał sobie lekarzy.

129


gość ~gość (Gość)26.05.2020 19:53

Ludzie,gdyby pracownicy medyczni zostaliby w swoich miejscach pracy to mamy zamkniete1/2 szpitali,poz,stacji dializ.To się kręci tylko dzięki tym opluwanym ludziom.Lata zaniedbań w stosunku do ochrony zdrowia i żadne ugrupowanie nie jest tu bez winy.Personel interny Szacun.

151


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat