Pracownicy zadowoleni a dyrektor odchodzi

Strefa FM Środa, 05 października 2016217 17687
Krzysztof Stębelski przestanie być dyrektorem Miejskiego Zakładu Komunalnego w Sulejowie - dowiedziało się Radio Strefa FM. Oponenci zarzucają szefowi MZK doprowadzenie do znacznego zadłużenia firmy.

MZK, który jest przedsiębiorstwem budżetowym gminy zatrudnia 90 osób. Pracownicy niedawno wystosowali petycję do przewodniczącego Rady Miejskiej, w którym domagają się zaprzestania szkalowania dobrego imienia firmy.

 

- Jesteśmy głęboko zaniepokojeni atmosferą, którą wywołujecie Państwo wokół naszego Zakładu i totalnym brakiem przychylności, a nawet wrogości Pana (chodzi o przewodniczącego Stobieckiego - przyp. red.) i niektórych radnych dla działań podejmowanych przez burmistrza i naszego dyrektora. Działań, które powodują rozwój naszego zakładu - czytamy w petycji. - W 90% załogę MZK stanowią mieszkańcy Sulejowa. Wielu z nas pracuje w tym Zakładzie od wielu lat i praca ta jest – w wielu przypadkach – jedynym źródłem naszego utrzymania. Staramy się uczciwie wywiązywać ze swoich obowiązków. Przez wiele lat perspektywy rozwoju Zakładu, jak i nasze płace były zamrożone. Od dwóch lat pojawiły się zmiany, nasza firma została doposażona w sprzęt niezbędny do wykonywania prac: ciągnik podnośnik, samochód, zagęszczarkę, walec, odmularkę i wiele innych. Po raz pierwszy od wielu lat dostaliśmy podwyżki pensji. Pojawiła się iskierka nadziei, że może być lepiej, powstały brygady remontowe. To my – a nie prywatne firmy – zaczęliśmy układać chodniki, wykonywać prace remontowe, odśnieżać ulice, budować wodociągi, kanalizacje, wykonywać przystanki. Kiedy słyszymy ataki Pana i niektórych radnych na nasz Zakład, publiczne apele do burmistrza, że nie należy nam zlecać prac, tylko firmom prywatnym lub urzędnikom, drżymy o nasz jutro.

 

Pod dokumentem podpisało się 82 pracowników MZK.


Zainteresował temat?

9

2


Komentarze (217)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gosc ~Gosc (Gość)18.11.2016 15:57

A kiedy to referendum w sprawie odwołania przewodniczącego i rady będzie?

52


luzik luzikranga14.11.2016 09:30

To, że będzie kolega trepa, to wszyscy wiemy. A kto będzie w tym roku odśnieżał nasze ulice? Zima już zaczyna straszyć, a tu nic - żadnego przetargu, żadnych decyzji. A może wydano dekret, że śnieg w tym roku u nas padał nie będzie?

42


W-sulej ~W-sulej (Gość)03.11.2016 14:35

Już nie długo tydzień minie a nagrania z sesji nie ma. Burmistrz zabronił.

80


Bzik 24 ~Bzik 24 (Gość)06.10.2016 07:55

Jak tu zaczol prace kierownik ktory byl w piotrkowie kierownikiem administracji to odrazu wiadomo ze dobrze nie bedzie bo to lapowkarz i tylko cudem uniknął wiezienia za przekrety w spoldzielni

94


luzik luzikranga30.10.2016 09:05

Czas na zmiany! Piątkowa sesja pokazuje, że w Sulejowie zmienił się cysorz i zmienił się cysarski dwór, a lekceważenie mieszkańców Sulejowa i całej gminy pozostało takie samo. Chociaż, nie - za poprzedniego cysorza nikt nie odważyłby się tak otwarcie żądać materialnej zapłaty za polityczne poparcie. Żaden człowiek i żadna firma! Narodzie, nie bądź głupi i nie daj się kolejny raz oszukać. Czas na zmiany! Prawdziwe zmiany!

121


luzik luzikranga02.11.2016 14:01

Wy tu o pierdołach, a gmina unieważniła konkurs na stanowisko dyrektora MZK w Sulejowie. Wie ktoś z jakiego to "ważnego" powodu???

41


W-sulej ~W-sulej (Gość)29.10.2016 17:21

Słyszałem,że jakiś tekst napisał w obronie burmistrz Radny Borkowski podpisany jeszcze przez 4 radnych. Czy był tak składny jak zawsze czy pisał sam.

42


Joasia ~Joasia (Gość)27.10.2016 16:49

Czy prawdą jest, że w Tomaszowie nasz Włodarz prosił o jak najszybsze wybudowanie 74 z Opoczna bo już nie daje rady z mieszkańcami w sprawie naszej 12 z Piotrkowa do Opoczna bo nie chce tej drogi?

82


Jugo ~Jugo (Gość)29.10.2016 08:34

Poniżej bardzo piękny tekst i pouczający Pani Anny. Nic dodać nic ująć. Obawiam się jednak, że do tych którzy tłuste lata mają już za sobą i tak nie dotrze.
https://www.facebook.com/sulejowtv#

44


Obserwator ~Obserwator (Gość)28.10.2016 22:57

Panie Przewodniczący, jedyna nadzieja w Panu. Broń Pan resztki honoru Sulejowa. To co zwolennicy WO pokazali dzisiaj na sesji,ja jestem zrozpaczona do czego to doszło.Ta nadpobutliwa Pani w różowym stroiku przeszła samą siebie.

95


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat